30 червня – Святих Мануїла, Савела та Ісмаїла: прикмети та що не можна робити цього дня

30 червня церква вшановує пам’ять Святих мучеників Мануїла, Савела та Ісмаїла. Вони були рідними братами. Походили із знатного перського роду. Батько їх був язичником, мати християнкою, однак синів хрестили і виховали у твердій християнській вірі.

Під час проходження військової служби троє браті у ролі послів, за наказом перського царя Аламундара, були відправлені, до римського імператора Юліана ІІ для укладення мирної угоди.

Імператор прийняв послів з належною честю. Проте коли брати відмовилися взяти участь у язичницьких ритуалах, розгніваний Юліан, порушивши закон, і відправив мирних посланців до в’язниці. Брати ревно молилися і продовжували відстоювати віру у Христа, за що і пoплатилиcя своїм життям.

В давнину 30 червня люди справляли ярилки. Це святкування було присвячене Ярилу – богу Сонця. На березі озера або річки розводили багаття і варили яйця. Вважали, що чим більше яєць зварити, тим краще кури будуть нестися. Вареними яйцями свято не обмежувався, господині з них готували різноманітні страви.

Також з цього дня починається бурхливий ріст городини. В народі говорили: “З Мануїла все в ріст іде”.

Іменини цього дня відзначають: Діна, Йосип, Ісак, Кирило, Климент, Максим, Микита, Пелагея, Савелій.

Народні прикмети на 30 червня:

Веселка ввечері з’явилася – буде хороша погода.

Багряний захід – віщує сильний вітер і негоду.

Гроза 30 червня – буде хороший урожай восени.

Що не можна робити цього дня:

1. Не можна було 30 червня самому ходити ввечері до озера. Цього дня було прийнято розводити багаття на берегах озер і річок, щоб відлякувати злих духів.

Фото ілюстративне з відкритих джерел