31 травня – Святого Феодота: прикмети та що не можна робити цього дня

31 травня церква вшановує пам’ять Святого мученика Феодота. Святий народився в місті Анкіра, Галатійської області. Жив заможно, мав свій готель, був одружений. Уже тоді він досяг високої духовної досконалості: дотримувався посту, ревно молився, виховував у собі стриманість.

Своїми проповідями він навертав юдеїв і язичників до віри Христової, а грішників – до розкаяння і виправлення. Святий отримав від Господа дар зцілення і лікував хворих, прикладаючи до них свої руки.

За часів правління імператора Діоклетіана, коли відбувалися великі гоніння на християн, багато християн тікали з міста, залишаючи свої домівки і майно. Проте Святий Феодот, у цей суворий час, надавав їм притулок у своєму готелі, годував і допомагав чим міг.

В давнину цей день називали – Феодота Овсяника. Люди спостерігали за дубовим листям і сіяли льон. Головною прикметою дня вважали, якщо на дубі розгорнулися листя – буде хороший урожай ярих, а якщо листя з дуба починали падати – рік буде голодним.

Іменини цього дня відзначають: Олександра, Андрій, Богдан, Василь, Давид, Денис, Іраклій, Клавдія, Христина, Лев, Макар, Михайло, Павло, Петро, Семен, Фаїна, Федір, Федот, Юліан, Юлія.

Народні прикмети на 31 травня:

Зозуля кує довго і без зупинки – скоро потеплішає.

Сонце в серпанок опускається – часто падатимуть дощі.

Дуб розпустив листя раніше ясена – літо буде спекотним і посушливим.

Що не можна робити цього дня:

1.Не рекомендується в цей день гніватися, лихословити і сваритися. Така сварка може перерости у ворогування.

Фото ілюстративне з відкритих джерел