fbpx

4 грудня Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці: що б треба зробити

Велике християнське свято Введення (вхід) до храму Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії відноситься до двонадесятих свят, Православної Церкви і відзначається 4 грудня.

Існує церковний переказ про те, як у трирічному віці батьки урочисто ввели в Єрусалимський храм Марію, майбутню Богоматір. Це свято Введення встановилося ще на зорі християнства. У православ’ї воно набуло широкого поширення в 9 столітті.

Батьки Діви Марії, праведні Іоаким і Ганна, молячись за розв’язання неплідства, дали обітницю про те, що якщо народиться дитя, то присвятити його на служіння Богові. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обіцянку.

Коли зібрались родичі і знайомі, Пречисту Марію одягнули в найкращий одяг та зі співом священних пісень і зі запаленими свічками в руках привели її до Єрусалимського храму.

У храм вели сходи в п’ятнадцять високих щаблів. Марія, яка була ще дуже маленькою, коли її поставили на перший щабель, зміцнившись силою Божою, швидко подолала решту сходів і зійшла на верхню.

Потім первосвященик Захарія, ввів Пресвяту Діву у святе святих, куди з усіх людей тільки раз на рік входив первосвященик. Хто був у храмі, всі дивувалися незвичайній події. Праведні Іоаким та Анна, вручивши дитя волі Батька Небесного, повернулися додому.

Марія залишалася на вихованні у храмі аж до повноліття, тобто до 15-річного віку, після чого Вона була видана заміж за літнього вдівця тесля Йосипа.

Глибокою таємницею вкрите земне життя Богородиці від дитинства до піднесення на Небо. Таємне було і Її життя в Єрусалимському храмі.

Але в Церковному переказі збереглися відомості про те, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалась у суспільстві благочестивих дів, старанно читала Святе Письмо, займалася рукоділлям, постійно молилася і зростала в любові до Бога.

Сьогодні на честь свята у всіх православних храмах відбуваються урочисті богослужіння.

Найперше щиро помоліться и попросіть бажане

You cannot copy content of this page