fbpx

4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити в це велике свято

Введення в храм Пресвятої Богородиці відзначається 4 грудня (дата за старим стилем – 21 листопада). У православному календарі на цей день припадає така подія, як Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Це одне з дванадцяти великих церковних свят на рік, за винятком Великодня, який триває п’ять днів.

Введення в храм Пресвятої Богородиці – велике християнське свято, яке встановилося, коли Марію, майбутню Богоматір, згідно з церковним переказом, батьки урочисто ввели до Єрусалимського храму, виконуючи обітницю присвятити свою дитину Богу.

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці вважається чернечим. Воно припадає на піст і символізує цілісне служіння Богові, а також прославляє Богородицю.

У церквах розпочинається підготовка до Різдва, проводяться урочисті Богослужіння.

Після ранкової літургії розпочинаються перші пісні ярмарки, куди звозять на продаж дари осені та запаси на зиму.

Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці шановане жінками, оскільки вважається, що особлива сила цього дня опікується ним у сімейних справах, роботі, вихованні дітей.

Дівчата перед сном напередодні свята просять Богородицю показати уві сні їхній майбутній будинок. Також існує повір’я, що на свято Господь відпускає на землю праведні душі, і вони можуть побути серед тих, хто живе.

У цей день забороняється копати землю, так як вона відпочиває. Якщо ж взялися за лопату – врожаю не буде. Введення вважається “воротами” зими. Якщо будуть морози – усі свята будуть холодні, а якщо тепло, то й усі свята буде м’якою погода.

У ніч перед Введенням за будь-якої погоди на кілька хвилин розпускається верба.

На свято заведено ходити у гості. Найважливіше те, хто першим увійде до будинку: якщо чоловік – рік буде вдалим, якщо жінка – бути біді.

You cannot copy content of this page