fbpx

4 листопада — день чудотворної ікони Казанської Божої Матері: що потрібно зробити кожні жінці в це свято і про що просити в молитві

4 листопада православна церква відзначає день ікони Казанської Божої Матері. Образ знайшли 21 липня, і цей день також вшановують.

У 16 столітті на попелищі міста Казані, маленька дитина, яку звали Матрона знайшла ікону Божої Матері. Уві сні вона бачила декілька разів Діву Марію, яка вказувала на місцезнаходження образу. Через багато років на цьому місці було засновано Богородицький монастир. Джерело

Ікона Казанської Божої Матері чудотворна. Вона дарувала зiр слiпим, здоpов’я важко хвopим, а воpоги відступали. Благословенні іконою ополченці, у 1612 році звільнили Москву від польських загарбників. В центрі міста на шану образу було збудовано церкву.

В цей день моляться і просять зцілення від хвopоб, захисту дому від незгод, благословення молодим, швидко зaвaгiтніти та сімейного добробуту.

Читайте також: Як правильно молитися вдома і в церкві, щоб молитви були почуті і яких правил в жодному випадку не можна порушувати

За прикметою, 4 листопада, вранці жінки шукали листочки берези, які вкрив іній і дивилися в них наче в дзеркало – за повір’ям це збереже молодість та красу.

В цей день намагалися справити весілля – дощова погода знаменувала щасливе та заможне життя.

Після Казанської, наступало зимове похолодання, тому провітрювали склади та льохи, щоб продукти не псувалися і вистачило до наступного врожаю.

You cannot copy content of this page