4 жовтня — День Кіндрата. Ось що потрібно зробити сьогодні кожному з нас, щоб сімейне життя було щасливим

4 жовтня в православному світі вшановують апостола Кіндрата Афінського. У народному календарі дата отримала назву день Кіндрата.

Хто такий святий Кіндрат?

Проживав Кіндрат в I-II століттях, проповідував в Магнезії і в Афінах слово Боже. Коли афінський єпископ Публій загuнув мyченuцькою смepтю, Кіндрат зайняв його місце, за час служби багатьох язичників він навернув до віри Христової. Але у деяких закоренілих язичників його проповіді викликали ненависть, одного разу вони нaпaли на Кіндрата і побuли його камінням. Того разу апостол вuжив, але його закрили у в’язнuцю, де він пoмер від гoлоду. Джерело

Обряди й традиції цього дня

На Русі з 4 жовтня наші предки починали готуватися до молотьби, тому день і прозвали в народі — замолотки. На Кіндрата заборонялося лінуватися, обов’язково треба було займатися господарськими справами, щоб привернути в будинок багатство і добробут. Навіть приказку склали на цей рахунок: «Якщо не сидиш без діла на Кіндрата, значить, цілий рік проживеш багатим».

Жінки із зерна, намолоченого 4 жовтня, одразу ж варили свіжу кашу, і щедро присмачували її медом. Половину треба було з’їсти самому, а другою половиною нагодувати чоловіка. Вважалося, що так можна назавжди його до себе приліпити.

Читайте також: Ранкова молитва особливої сили, яка змінить життя на краще. Читайте її щодня

Якщо сьогодні вашого обличчя торкнеться осіння павутина, терміново загадуйте бажання, воно здійсниться до кінця місяця. А якщо в будинку побачите порожню павутину без павучка, значить, вашу сім’ю чекає фінансове благополуччя.

Народні прикмети 4 жовтня

Погода, яка стоїть 4 жовтня, протримається ще чотири тижні.

Якщо до цього дня грибів вже немає, а горіхів ще багато, значить, майбутня зима буде сувоpою і сніжною.