fbpx

5 фільмів Тарантіно, які оцінить жіноча аудиторія

На «1+1» покажуть найяскравіші стрічки Квентіна Тарантіно.

Ці два тижні в ефірі каналу «1+1» ознаменовані показами фільмів одного з найкращих режисерів сучасності – американського капосника Квентіна Тарантіно. З його вражаючої фільмографії ми вибрали п’ять картин, які оцінить жіноча аудиторія. За матеріалами 1+1

Читайте також: Чому не можна змушувати дитину ділитися-поради дає психолог

Ми категорично не згодні з тим, що Квентін знімає фільми для чоловіків – серед збpої, нaсильcтва та інших чоловічих витівок є романтика, неймовірні вбрання та відмінний саундтрек.

«Кримінальне чтиво», 1994

Фільм приніс Тарантіно «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю, а нам – приголомшливий саундтрек, десятка два цитат та Уму Турман. Головна відмінна риса «Кримінального чтива» – нелінійний сюжет: його частини показані в неправильному, викривленому порядку. І хоча цей прийом придуманий не Тарантіно, саме після цього фільму він став дуже популярним.

«Джекі Браун», 1997

Кримінальна драма з чудовою Пем Грієр у головній ролі. Грієр не дуже відома нашому глядачеві, однак у США (до появи у Тарантіно) вона прославилася ролями нещасних жінок у так званих «тюремних фільмах». Роль у Тарантіно стала не тільки найбільш феміністичною, але і найуспішнішою в її кар’єрі.

«Yбuти Білла», 2003–2004

Дилогія про мcтиву жінку з улюбленими інгредієнтами Тарантіно – Ума Турман, нелінійний сюжет, відмінна музика. Якби звинувачення в естетизації нacильства звучали проти Тарантіно в суді, ці два фільми були б, напевно, одними з незаперечних тому доказів. Високохудожньо тут відбувається все: ллється кpoв під ніжний саундтрек, рішуче відсікаються голови, прискіпливо виконуються трюки і бiйки.

«Безславні виродки», 2009

У стрічці про протистояння євреїв і есесівців у період Другої світової у Франції Тарантіно склав відразу кілька чудових чоловіків. Виділити з яких варто не солодкавого Бреда Пітта, а Крістофа Вальца. За роль холоднокpoвного і хитрого штандартенфюрера СС Вальц отримав Оскар, визнання кінокритиків і безмежну любов глядачів. Через три роки він знову з’явиться у Тарантіно – і знову візьме Оскар.

«Джанго вільний», 2012

Спагеті-вестерн, який приніс Крістоф Вальц другий Оскар в його кар’єрі – цього разу за роль мисливця за головами, напарника головного героя фільму, гордого раба-бунтаря Джанго. Спагеті-вестерн – особливий жанр кіно, який отримав свою назву завдяки італійським (і, за іронією долі, найвідомішим) фільмам-вестернам, які знімали не на Дикому Заході, а, наприклад, в Іспанії. Наразі жанр не обов’язково передбачає італійське виробництво – швидше, спагеті-вестерном називають імітацію вестерна з набором традиційних для нього атрибутів (коні, ковбойські капелюхи, перестрілки, просторі природні ландшафти, випивка тощо).

You cannot copy content of this page