5 квітня – Святого Нікона: прикмети та що не можна робити цього дня

5 квітня церква вшановує пам’ять Святого мученика Нікона. Нікон був хоробрим воїном і від батька ідолопоклонінню навчений. Мати ж його була християнкою і весь час навертала Нікона до пізнання Христа. Навчала сина віри Христової.

Одного разу коли Нікон перебував у морі, йому явився Ангел Божий і, давши йому палицю, яка вгорі знамення хресне мала, на берег морський іти звелів. На березі його зустрів Теодосій, єпископ Кизицький, якому від Бога було відомо про Нікона.

Зустрівши Никона, увів його у свою печеру й, хрестив та причастив його пречистих Христових Таїнств. Після прийняття святого хрещення, Никон залишився в монастирі. Згодом прийняв чернечий постриг, навчався Божественних книг, ревно молився та постив.

Після того, як явився Ангел у сні, святий єпископ Теодосій поставив блаженного Никона спершу дияконом, тоді пресвітером, після того і єпископом і, доручивши йому сто дев’ятдесят ченців, спочив у Господі.

В давнину у цей день висаджували яблуні, горобину, червону та чорну порічку. Також було прийнято прибирати в будинку і у дворі.

Іменини цього дня святкують: Олексій, Анастасія, Варвара, Василь, Георгій, Ілля, Іван, Макар, Пелагея, Сергій.

Народні прикмети на 5 квітня:

Вночі ясне небо і багато зірок – вранці очікуйте заморозків.

Вдень тепло, але вночі є ще заморозки – чекайте у квітні гарну погоду.

Якщо в цей день чути перший весняний грім, а сніг ще не зійшов – літо буде холодним.

Що не можна робити цього дня:

1.Цього дня не рекомендується починати важливі справи, так як вони будуть неуспішними.

Фото ілюстративне з відкритих джерел