fbpx
Культура

5 листопада відбудеться Дмитрівська батьківська субота, що належить зробити в цей день

Якщо вам сняться ваші родичі, рідні, які відійшли у вічність, згадайте їх у цю суботу в молитвах.

5 листопада 2022 року, відбудеться останній цього року батьківський день. У цей час віруючі традиційно вшановують пам’ять родичів, які відійшли у вічність.

Ця поминальна дата з’явилася завдяки князю Дмитру, який встановив поминання тих, хто залишив нас назавжди, у суботу перед днем ​​пам’яті великомученика Димитрія Солунського. Для того, щоб вшановувати пам’ять тих, хто зліг у битві на Куликовому полі. Згодом на Димитрієвську суботу почали згадувати всіх кого вже немає з нами.

Для православних батьківські суботи – це насамперед дні пам’яті. У цей день християни моляться за упокій, згадують батьків, близьких родичів, друзів і знайомих незалежно від безпосередньої близькості, а також відвідують місця їх поховання.

Вважається, що протягом батьківської суботи кожному віруючому слід приділити час прочитанню молитов. Причому це можна зробити як у себе вдома, так і при відвідуванні храму. У церкві парафіянин може також поставити свічку за упокій або замовити панахиду. Після молитви можна відвідати місця останнього заспокоєння рідних.

У Дмитрівську суботу прийнято упорядковувати могили родичів перед холодами. Адже коли цвинтар покриє сніг доглядати місця поховань стане важко. Тож у цей день, якщо не зробили цього раніше, люди прагнуть пофарбувати огорожі, прибрати сухе листя, а також відмити плити та пам’ятники.

У будинках у ці дні влаштовують скромні трапези, щоби згадати родичів. Крім того, у батьківську суботу прийнято подавати милостиню. Можна дати їжу, одяг або гроші.

Звичай відвідувати могили близьких у батьківські суботи має важливе значення, оскільки допомагає зберегти пам’ять про предків для нащадків, а також згадати добрим словом своїх рідних та близьких.

You cannot copy content of this page