fbpx

5 псuхологічних теорій, якi здaтні змiнити ваше життя

Всі ми любимо пізнавати себе і прагнемо заглибитися в те, що нас надихає, але іноді результати пошуків бувають несподіваними.

Ми любимо пізнавати себе і прагнемо заглибитися в те, що мотивує нас, надихає рухатися вперед. Але в деяких випадках відповіді, швидше, дивують або навіть змінюють наш світогляд.

Ось 5 психологічних теорій, здатних спонукати вас багато чого переосмислити.

1. Любов – це все, що вам потрібно

Протягом 75 років учені досліджували з різних сторін життя 268 випускників Гарварду 1938-1940 років. І до яких же результатів вони прийшли після закінчення такого масштабного експерименту? Найважливіша річ у житті – це любов.

Психіатр Джордж Вайллант, який керував даним експериментом, говорить, що для щастя необхідні два найголовніших компонента: «Любов і життя, яка не буде перешкоджати любові».

У нас може бути відмінна робота, купа грошей, прекрасне здоров’я, але якщо немає любові, жоден з перелічених факторів не зможе зробити нас по-справжньому щасливими.

Більшість психологічних теорій та експериментів демонструє, що формування взаємозв’язків з іншими людьми є основою щасливого життя. Приміром, мати Тереза пережила дуже важкі дитячі роки, але все своє життя вона провела, піклуючись про інших людей, люблячи їх, що й робило її щасливою.

Читайте також: Похресницю забрала із сиротинця: У Галини пoмeрла мама, загuнув чоловік, втoпuвся син-другокласник. Коли хoвaла сина, знала, що вaгiтна

2. Абсолютна влада рoзбeщує

Як продемонстрували результати одного з експериментів, влада сильно змінює нашу поведінку. Люди, які брали участь у цьому дослідженні, були розділені на групи по 3 людини, один з яких призначався керівником. Керівники займалися нарахуванням балів іншим представникам групи за рішення тих або інших завдань.

У ході дослідження вчені підходили до учасників з тацею, на якому лежалo печивo. Так звані керівники групи практично завжди їли більше  печива, причому так відкрито і недбало, що крихти розліталися на всі боки.

Але це було ще не все. Дослідники також відзначили агpесивну поведінку з боку «начальників груп»: вони фліртували з протилежною статтю і проявляли агpесію до людей, які були їм підпорядковані у групі.

3. Ви – це те, що ви говорите

Мова є надзвичайно важливою, і від неї залежить те, як люди сприймають нас. Але чи знаєте ви про те, що мова, крім усього іншого, впливає і на те, як ми сприймаємо навколишній світ?

Вчені наводять як приклад одну з груп аборигенів з Австралії, у мові яких відсутні поняття «ліворуч» і «праворуч», а для позначення напряму застосовуються слова «схід» чи «захід». Це фактор, який визначає наш світогляд. Крім цього, він визначає людський образ мислення. Ті, хто займався вивчення іноземних мов, помічають, що як тільки вони починають розмовляти на іншій мові, їх розум починає розширюватися.

4. Наша увага може бути приділена лише одній речі в один момент

Ми звикли вважати, що здатні одночасно вирішувати відразу кілька завдань. Але якщо говорити про увагу, то хто в цьому відношенні краще: чоловіки чи жінки? З’ясувалося, що ні ті, ні інші.

Під час дослідження, яке здобуло популярність як «Невидима горила», вчені Крістофер Шабрис і Деніел Саймонс продемонстрували невеликий фільм, героями якої стали дві команди з баскетболу: одна з них була одягнута в чорну форму, а інша – в білу. Учасників експерименту попросили порахувати кількість передач м’яча, скоєних білої командою.

Посередині фільму з’являвся чоловік, одягнений в костюм горили, який кілька разів бuв себе в грyди і віддалявся.

Цей фільм був показаний безлічі людей, але лише половина з них звернула увагу на горилу. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що коли нам необхідно сфокусуватися на який-небудь певної речі, розум стає не здатним сприймати щось інше.

5. Саме дрібниці мають значення

Ми звикли думати, що діти, шлюб, освіта, вдала кар’єра – це найважливіше. В реальності дослідження продемонстрували, що це не зовсім так, і все вирішують дрібниці. Тобто найважливіше – це не масштабні події самі по собі, а те, як ми з ними живемо. Приміром, встановлені взаємини з членами сім’ї, хороший сон, вдало виконані проекти на роботі роблять наше життя більш якісним і щасливою.

Тому можна сказати, що все вирішують деталі. І психологічні теорії це підтверджують.

Джерело.

You cannot copy content of this page