5 травня – Преподобного Теодора: прикмети та що не можна робити цього дня

5 травня церква вшановує пам’ять Святого Теодора Сікеота. Він народився в середині VI століття в селі Сікея, недалеко від міста Анастасіополь Мала Азія, в благочестивій родині. Коли Марія (мама) зачала немовля, їй було видіння від Господа, що світла зірка зійшла на неї у цей час.

Хлопчика охрестили і назвали Теодором, що означає «Божий дар». Теодор в дитинстві був чемним, спокійним та лагідним. У школі виявляв великі здібності до навчання, а головне проявляв недитячий розум і мудрість.

У будинку його матері жив побожний старець Стефан. Наслідуючи його, хлопець з восьми років у Великий піст почав з’їдати лише невеликий шматок хліба і то тільки ввечері. У дванадцять років йому було видіння від Господа і з того часу святий Теодор почав трудитися ще старанніше.

Перший тиждень і останній Великого посту він проводив у повному мовчанні. В чотирнадцять років юнак покинув дім і став жити при церкві Георгія Святого. Бог наділив його даром зцілювати хворих і виганяти злих духів з людей.

Звістка про чудеса, які робив юнак дійшла до місцевого єпископа Феодосія. У церкві великомученика Георгія він освятив його в сан диякона, а потім – на священика, хоча преподобному було всього 17 років.

Через деякий час преподобний Теодор вирушив на поклоніння святим місцям до Єрусалиму і там, в Хозевітскій Лаврі поблизу Йордану, прийняв чернечий постриг.

Коли він повернувся на батьківщину, то продовжував жити при церкві великомученика Георгія. А згодом митрополит Анкирський призначив преподобного Теодора, єпископом Анастасіополя, хоча той відмовлявся від прийняття такого сану.

В давнину цього дня було прийнято садити цибулю, щоб мати гарний урожай.

Іменини цього дня відзначають: Віталій, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Климент, Платон, Федір, Теодор.

Народні прикмети на 5 травня:

Чути, як зозуля кує – чекайте теплої погоди.

Гроза 5 травня – до щедрого та багатого урожаю.

Якщо цього дня тепло і ясно – настав час приступати до посівних робіт.

Що не можна робити цього дня:

1. Не рекомендовано цього дня робити великі покупки. Також вважають, що це нещасливий день, тому важливі справи перенесіть на інший час.

Фото ілюстративне з відкритих джерел