6 грудня 2021 року Митрофанів день. Краще не приймати важливих рішень цього вечора

Щорічне свято, яке відзначається 6 грудня, завжди супроводжувалося веселим святкуванням та катанням на санях. У цей день вшановується пам’ять святого Митрофана. Народився Михайло, так його називали у світі, у благочестивій сім’ї, яка перебувала у любові до Всевишнього. Після того, як він залишився без дружини, Михайло вирішив стати ченцем і взяв собі інше ім’я – Митрофан. Деякий час святий був ченцем у монастирі, після чого його призначили першим єпископом. На честь нього свято отримало назву Митрофанів день.

День «встановлення санного шляху» — ще одна назва святкового дня. Так називали снігове покривало, яке з’являлося на землі після снігу. Цей святковий день прийнято відзначати веселою їздою на санях.

Господині накривали святкові столи та чекали гостей. Згідно з традиціями, на Митрофанів день на столі обов’язково мав бути свіжоспечений пиріг.

Наші пращури примітили коли уважно стежили за погодними змінами: якщо на небі практично не було хмар, то найближчим часом буде сонячно, але холодно; якщо під ногами сніг скрипить, то погода буде гарною та теплою; про наближення студеної зими попереджав місяць на небі, що мав чіткі контури та загострені кути; якщо на вулиці вітряно, то погода буде сніжною та холодною; якщо у нічному небі світиться місяць із яскраво-червоним відтінком, значить на наступний день буде сніг із вітром.

Що не можна робити 6 грудня

Вважається, що на Митрофанів день треба бути спокійним та стриманим в емоціях. Не можна сваритись, з’ясовувати стосунки, приймати допомогу від сторонніх. Недоброзичливців краще уникати, щоб не потрапити до конфліктної ситуації.

Як і раніше, продовжується Різдвяний піст, тому більша частина заборон пов’язана з ним. Віруючі відмовляються від розваг. Також краще не приймати важливих рішень цього вечора.