fbpx
Культура

6 листопада – Дмитрівська батьківська субота: що обов’язково потрібно зробити напередодні і яку молитву прочитати

Напередодні цього дня, заздалегідь, варто подати записку з іменами близьких та дорогих людей, які відійшли у вічність, до храму.

У записці імена зазвичай вказуються у родовому відмінку, відповідаючи питанням «кого?». Якщо Ви збираєтесь відвідати храм, за благочестивою традицією варто взяти з собою продукти для поминання.

Це можуть бути крупи, фрукти, овочі, солодощі і так далі (бажано, що не швидко псується). Кладуться пакети з продуктами напередодні, у місце, в якого зазвичай і відбуваються панахиди.

Якщо є можливість, завітайте до місць вічного спочинку близьких, попросіть священика здійснити там літію. Помолитися самостійно можна також вдома, якщо не вдалося вирватися, можна такими словами:

«Упокій, Господи, душі рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена їх) і всіх православних християн, і вибач їм усі гріхи вільна і мимовільна , і даруй їм Царство Небесне».

Саме молитва є головною дією цього дня. Ми, живі, просимо Бога милості щодо близьких, які вже не можуть творити добрих справ молитви та милосердя.

You cannot copy content of this page