6 серпня – День Бориса і Гліба: що потрібно зробити і які молитви прочитати, щоб залучити добробут на весь рік та позбутися найвaжчих хвopоб

Благовірні Борис і Гліб – князі, зараховані до лику святих. Їх подвиг відкриває перед нами одну з дивовижних граней віровчення. Молитви, щиро піднесені 6 серпня, допоможуть знайти шлях до Господа.

Житіє Бориса і Гліба – приклад смирення і поваги старших. Старший брат їх, Ярополок, сп’янiлий владою, дійшов до братовбuвства. Добре виховані молодші князі поступилися всим, що їм належало, аби врятувати брата від гріха і покарання. Джерело

Засумнівавшись в їх щирості, Ярополк убuв братів. Перед обличчям смepті Борис і Гліб склали зброю, віддавши життя в руки Господу. Імена братів стали відомі всім як приклад смирення, лагідності і покірності Всевишньому.

Брати-князі стали першими святими, яких прославила Церква. Після цього випадку всі наступні князі шанували своїх родичів. Крoв Бориса і Гліба поклала початок зміцненню російських земель. Цим святим моляться за будь-якої ворожнечі, в сварках, особливо коли неможливо протистояти старшому. У давніх переказах багато свідчень про чудеса, скоєних за молитвами мучеників.

Про що молять Бориса і Гліба

Церква закликає «любити ворогів своїх і молитися за кожного, хто проклинає вас». Часом виконати цей заповіт занадто важко, особливо коли недоброзичливці навмисно псують життя. Злість і ненависть робить людей далекими від вищого призначення. Не бачачи виходу, православні віруючі знаходять захист у Господа. Є особливі молитви від злих людей, звернені до Бориса і Гліба.

Святі брати-мyченики стали першими стрaстотерпцями. Їх подвиг всепрощення, покірності, любові допомагає православним людям виховувати в собі здатності:

  • відновлювати мир;
  • знаходити смиренність;
  • зберігати віру;
  • прощати.

Але святі допомагають і в зціленні. Відомо, що багато недуг нашого століття беруть коріння в непрощення. Особливо недуги душевні, які пов’язані з поганими помислами і вчинками.

Щорічно 6 серпня біля ікони моляться одночасно двом братам про прощення, світло, щастя, віру і спокій.

Молитви Борису і Глібу 6 серпня

У вівторок в церквах пройде служба, під час якої кожен може вимолити у священномучеників захист і заступництво. Служителі церкви закликають православних парафіян відмовитися від сварок і чвар з близькими і провести цей день в богоугодних справах. Молитви святим підносяться в храмі і по приходу додому, обов’язково біля ікони Бориса і Гліба. Помолитися потрібно не тільки за себе і своїх близьких, але і за всіх людей, що живуть на землі, а також за захисників вітчизни.

Читайте також: 5 серпня – День Почаївської ікони Божої Матері: Чудотворна молитва, яку читають саме сьогодні

Молитва перша: «Священні страстотерпці Борисе і Гліб, вірою чистою і любов’ю до Господа служителі! Зверніть свій погляд на нас, тих, хто молиться про захист від воєн, смepтей, чвар. До молитов вдаємося, щоб ви, великі небесні князі наші, посприяли людям в перемозі над злом і ненавистю. Амінь».

Молитва друга: «Святі брати Борисе і Гліб! Та не відверніться і захистіть своїм заступництвом перед Отцем нашим серця у святій вірі. Захистіть від всякого приводу невіри і скверни, від зневіри і смутку, озлобленості і ненависті. Приборкайте чвари і злобу від близьких і чужих. Благаю вас, боголюбиві мученики, попросіть у Господа всім нам прощення гріхів, однодумності і любові. Захищайте своєю силою країну нашу і всіх, хто шанує світлу пам’ять вашу, на віки віків. Амінь».