6 травня – Святого Юрія: прикмети, що можна та чого не можна робити цього дня

6 травня церква вшановує пам’ять Святого великомученика, побідоносця і чудотворця Юрія (Георгія). Народився Святий Юрій у ІІІ столітті, у Каппадокії (схід Малої Азії) та походив з князівського роду.

Юрій виріс в християнській сім’ї. Ще маленьким залишився без батька, так як батько ревно відстоював віру Христову, за що і poзплатиcя життям. Мати з малюком переїхали в її маєток у Палестині, де ріс і виховувався Юрій. Мати виховала сина у вірі і благочесті. Коли хлопець підріс то пішов у військо. Завдяки відвазі та хоробрості в битвах, скоро став полководцем в римському війську.

За часів правління імператора Діоклетіана (284-305), коли відбувалися великі гоніння на християн, Юрій з власної волі з’явився до імператора і почав йому докоряти за його дії.

Хоробрий воїн Христовий відкрито оголосив себе християнином і закликав всіх визнати правдиву віру в Христа: “Я раб Христа, Бога мого, і покладаючись на Нього, став посеред вас по своїй волі, щоб засвідчити про Істину”. “Що є істина?” – запитав його один із чиновників. “Істина є Сам Христос, гонимий вами” – відповів Юрій.

Тоді за наказом імператора юнака відправили до в’язниці і робили все для того, щоб він відрікся від Христа. Та Господь не залишив Юрія у тяжкі хвилини, послав йому зцілення і всіляко оберігав.

Коли Святий Юрій перебував у в’язниці, то зціляв інших і творив багато чудес. У 303 році Святий відійшов у вічність. Таким чином міцний непоборний воїн царя земного показав себе непереможним воїном Царя Небесного, через що й отримав назву “Переможець” (“Побідоносець”).

В давнину в цей день люди збирали до сходу сонця росу і вмивалися нею. Вважали, що вона володіє цілющою силою і оберігає від недуг. Цього дня відбувається перший в році вигін худоби на пасовисько. Женуть худобу свяченою вербою, яку святили на Вербну неділю.

Народні прикмети на 6 травня:

Тепло і ясно в день – скоро настане літо.

Дощ рясний іде на Юрія – трави багато виросте.

Дме сильний вітер і жене хмари на небі – така погода збережеться ще досить довго.

Закувала зозуля до Юрія – буде поганий врожай цього року.

Що не можна робити цього дня:

1.Цього дня не можна лаятися і кричати, бо можна прикликати до себе блискавку.

Фото ілюстративне з відкритих джерел