7 червня – День Святої Трійці: особливості свята і як слід його провести

7 червня – величне і радісне свято Пресвятої Трійці. Воно прославляє – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. Звідси і назва свята. Це одне із 12-ти найбільших церковних свят.

Відзначають його на 50-й день після Великодня. Цей день завжди випадає на неділю. Також це свято отримало назву – П’ятидесятниця, а у народі його називають Зеленими святами. Трійцю відзначають три дні.

Згідно з Євангелієм, в цей день із неба зійшли вогненні язики Святого Духа, і опустились по одному на кожного із апостолів. І всі вони сповнились Духом Святим і почали говорити різними мовами, і проповідувати віру у Христа. Проповіді звучали на різних мовах світу. Тому Трійця вважається також днем народження християнської церкви.

В давнину люди відзначали цей день радісно і урочисто. Домівки свої прикрашали живими квітами, зокрема, любистком, гілками дерев – клена, липи, ясена, травами – чебрецем, м’ятою, які символізують відродження всього живого на землі. Перед дверима будівель, на воротах, а також на подвір’ї, в стайні де ночували тварини, ставили гілки зеленої осики.

Господині до свят готувалися дуже ретельно: прибирали в будинку, на подвір’ї, готували багато страв і обов’язково пекли пироги із зеленню.

На свято Трійці всією сім’єю ішли до церкви на святкове Богослужіння. Опісля поверталися додому сідали за святковий стіл і починали святкову трапезу, а решта часу проводили з рідними, ходили в гості. У цей день забороняється працювати.

Дівчата ішовши до церкви, несли в руках свіжі квіти. Люди радо вітали один одного зі Святою неділею. Також приносили до храму для освячення усяке зілля, потім сушили його і зберігали весь рік. Вважали, що воно буде оберігати оселю від бід і негараздів.

Особливо схвалювалося сватання в цей день. Говорили, якщо посвататись на Трійцю, то сімейне життя буде довгим і щасливим. Дівчата на Трійцю вмивалися росою – щоб надовго зберегти молодість і красу.

Фото ілюстративне з відкритих джерел