7 квітня Благовіщення – одне з найбільших свят: що можна і не можна робити в цей особливий день

Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір’ю Божою. Ангел з’явився в будинок праведного Іосифа, коли Марія читала Священне Писання, і сказав: “Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами”. Далі ангел повідомив, що Марія народить сина і має назвати його Ісусом. Марія відповіла, що вона раба Господня і хай буде так, як хоче Бог.

Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. Слово “Благовіщення” означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. В церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.

На Благовіщення дівчата біля церкви танцюють перший весняний хоровід – “кривий танець”. Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт — цього ж року вийде заміж. А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою.

Кажуть, що на Благовіщення птахи гнізда не в’ють і не несуться. «Благовіщенське яйце під курку не кладуть». Вважається, що від Введення до Благовіщення треба дати землі відпочити. У це свято особливо грішно працювати на землі. На Благовіщення Господь «благословить усяке дихання», і після цього дня можна розпочинати роботи в полі, все буде добре рости, квітнути й колоситися.

На Благовіщення передбачали погоду як на найближчі дні, так і на весь весняний цикл, будували плани на врожай, передрікали щастя і неприємності. Приготування до свята було серйозне. Напередодні:

  • прибиралися в будинках;
  • лавки натирали ялівцем, щоб захистити будинок від нечисті;
  • трусили ліжко, замінювали солому в матрацах, а стару спалювали;
  • димом обкурювали зимовий одяг, щоб прогнати нечисту силу;
  • спалювали сміття, щоб відігнати змій.

На Благовіщення відбувається святкова літургія, яка часто завершується хресним ходом та традицією – випускати у небо білих голубів, оскільки голуб – символ Святого Духа.

Головний колір богослужіння на Благовіщення – голубий, його ще звуть Богородичним.

Бажано сповідатися та причаститися, це вважається благословенням.

Загалом свято Благовіщення потрібно провести в гарному настрої, з радістю і вдячністю, з сім’єю та друзями.

Цього дня не варто сперечатися, лихословити, обманювати, сердитися і дратуватися, а також займатися важкою роботою.