fbpx

7 несподіваних правил виховання від голландських батьків: як живуть найщасливіші діти

Нещодавно ЮНІСЕФ опублікував список 29 країн, в яких найкомфортніше живеться дітям. Згідно з цим дослідженням найщасливіші діти живуть в Нідерландах. Також в перших рядках списку – Ісландія, Норвегія і Фінляндія, а завершують список США, Греція, Іспанія, Португалія та Італія.

На жаль, Україна в рейтинг держав щасливого дитинства не потрапила зовсім. У зв’язку з цим видання PureWow опублікувало книгу «Найщасливіші діти в світі: як голландські батьки допомагають своїм дітям і собі, майже не докладаючи зусиль». Настав час і нам зрозуміти, в чому секрет виховання голландських батьків, і, можливо, взяти щось на замітку.

Шоколад на сніданок. Тож не дивно, що голландські діти відчувають себе цілком задоволеними життям, адже на сніданок вони отримують шоколад. Точніше солодке шоколаднепосипання, як його тут називають – Hageslag. Щоранку мами щедро посипають ним скибки білого хліба з вершковим маслом.

До старшої школи дітям не задають домашніх завдань. У Голландії ранній розвиток не вітається. До 6 років дітей не вчать навіть читати і писати, з ними тільки грають. Не «вантажать науками» дітей як мінімум до 12 років, вважаючи що у них є важливіші і приємніші справи, такі як прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом і активні ігри.

Система освіти тут вибудувана так, щоб у дітлахів було якомога менше стресів, навантажень на нервову систему і здоров’я в цілому і побільше можливостей розвивати свої творчі здібності і займатися тим, що насправді приносить радість.

Голландські діти гуляють без нагляду. Уже з 4 років батьки вчать своїх чад, як правильно переходити дорогу, кататися на велосипеді і плавати. У 6 років діти самостійно гуляють на вулиці в будь-яку погоду. А в 8 разом з друзями їздять в школу на велосипедах. Ніхто не намагається дітей весь час контролювати і опікати, в результаті вони цілком справляються зі своїми справами і організацією дозвілля самостійно і не вимагають допомоги батьків.

Голландські діти багато часу проводять з батьками. У батьків щасливих дітей є багато часу для спільного дозвілля. Батьки в Голландії проводять на роботі в середньому 29 годин на тиждень і, крім вихідних, проводять з дітьми як мінімум один будній день. Звичайна нідерландська сім’я зустрічається щодня за столом на сніданок і вечерю, а також тричі на рік їздить в спільну відпустку, причому кожен раз не менше, ніж на два-три тижні. Якщо малюк захворів – лікарняний мама з татом ділять, як правило, навпіл.

Від голландських дітей не чекають дорослої поведінки. Тут нікого не обурює і не дивує, якщо дитина бігає або кричить в громадському місці, наприклад, кафе або ресторані. Тут люблять дітей – і своїх, і чужих і скрізь їм раді. І навіть якщо граючись малюк буде верещати або розкидати іграшки, ніхто не зробить зауваження ні йому, ні батькам, всі розуміють, гра – невід’ємна частина дитинства.

Читайте також: Забудьте про відхаркуючі засоби: 7 заборон від Комаровського при лікуванні кашлю

Батьки щасливих дітей не прагнуть бути ідеальними. У нашій культурі за дитину прийнято хвилюватися. Якщо ти не переживаєш про те, чи правильно він росте, розвивається, свого часу у нього виріс перший зубок, коли він почав говорити і навчився він читати так само рано, як сусідський малюк, то ти поганий батько. У Голландії приймати близько до серця всі ці дрібниці не прийнято – батьки не схильні до зайвої тривожності і не заражають нею дітей.

Джерело.

You cannot copy content of this page