fbpx

8 – 14 березня Масний тиждень. У цей час прийнято пригощати всіх млинцями, ходити в гості, і звісно кликати їх до себе

Масниця – це дуже веселе й смачне свято відзначається впродовж всього тижня напередодні Великого посту.

Конкретної дати святкування Масниці в календарі немає – щороку вона припадає на різні дати й залежить від Великодня. Однак відомо, що Масниця розпочинається за тиждень до Великого посту й святкується впродовж усього тижня. . Давнє свято символізує прихід весни.

8 березня розпочинається Масний тиждень, який триватиме до 14 березня. Після нього почнеться Великий піст перед Великоднем.

У стародавні часи Масний тиждень називали Сирним тижнем. Дозволялося їсти тільки молочні продукти і рибу. М’ясо ж було під суворою забороною.

У цей час прийнято пригощати всіх млинцями, ходити в гості, і звісно кликати їх до себе. Треба було відсвяткувати весело

Масний тиждень використовували, щоб примиритися з близькими людьми перед початком Великого посту. Для цього весь тиждень родичі ходили в гості один до одного на млинці: зять – до тещі, теща – до зятя, сестри чоловіка – до невістки, невістка – до своїх батьків. Потрібно було бути привітними і як слід пригостити гостей.

У неділю спалювали опудало зими. Це було не стільки символом наближення весни, а й позбавленням від негативу, очищенням перед Великим постом.

Масну не уявляли без млинців – з маслом, цукром, різними начинками. Їх готували вдома і їли на народних гуляннях. Круглі і жовті млинці символізували сонце і наближення весни. Вважалося, що чим більше млинців з’їсиш – тим більше ясних сонячних днів попереду.

Фото з pixabay.com

You cannot copy content of this page