fbpx
Здоров'я і краса,  Поради

8 речей, які неодмінно слід зробити перед сном

Безсоння – це друг, якого ми ненавидимо, але не можемо від нього позбутися. Іноді наш графік повністю розписаний, і в кінці довгого дня, ми з нетерпінням очікуємо, коли вже ляжемо в ліжко і заснемо. Але іноді наші мозок і тіло так і не можуть заспокоїтися від списку справ, занадто великої кількості кави і майбутнього завантаженого графіку.

Ви випробували все? Трав’яні чаї, додаткова дозу мелатоніну і короткий післяобідній сон не зробили своєї справи? Коли ви були дитиною, післяобідній сон був найкращим часом в добі, і ніхто не сумнівався, що вам потрібен цей додатковий час після обіду, щоб перезарядитися. Коли ми стали дорослими, часи точно змінилися.

Якщо у вас проблеми зі сном, існують прості прийоми, які потрібно робити перед сном, щоб легко заснути.

Ми не кролики з реклами батарейок, і сон повні вісім годин приносить дуже багато користі вашому здоров’ю. Це робить вашу шкіру яскравішою, покращує настрій, і, загалом, робить нас більш готовими впоратися з тим, що приготувала нам життя. Тому, перед тим, як ви сьогодні підете на бічну, спробуйте ці вісім речей, щоб заспокоять зайнятий мозок і нарешті дадуть вам спокійно поспати.

1. Займайтеся розтяжкою
Існує кілька поз йоги, які допомагають розслабити ваше тіло і розум перед сном. Йога відома як найкраща форма фітнесу – вона збільшує ваш потік кpoві, гнучкість, і настрій, крім усього іншого.

Знайдіть для себе кілька простих вправ, які легко зробити в ліжку і робіть їх кожен день перед сном.

Врахуйте лише, що вони не повинні бути складними і бадьорити! А краще поспілкуватися з майстром йоги і взяти у нього необхідні рекомендації.

2. Пропітнійте
Бути активним – завжди хороша ідея. Після довгого дня тренажерний зал може не бути на першому місці в списку ваших пріоритетів, але пізніше ви подякуєте собі за виведення зайвого aдрeналіну.

Коли ми тренуємося, організм виділяє eндoрфіни, які збільшують щастя, як сeрoтонін і дoпамін. Немає нічого кращого цього внутрішнього припливу позитиву, щоб вам снилися найсолодші сни.

3. Пийте більше води
Вода – життєва рідина. Пийте її регулярно!

Підтримка водного балансу в організмі надзвичайно важливо для його правильної роботи! Ви можете також отримати воду з їжі, яку вживаєте. Такі фрукти, як яблука, і такі овочі, як огірки і селера – чудово поповнюють запаси води в організмі. Додайте їх в нічний список перекусів.

Перед сном випийте склянку води і наберіть собі ще один на ранок. Будьте уважні до свого організму – якщо ви схильні до набряків, краще випити склянку води за дві години до сну, не пізніше!

4. Читайте перед сном
Візьміть книгу або журнал і почитайте. Навіть якщо ви прочитаєте лише кілька абзаців перед тим, як очі почнуть злипатися, це дасть можливість вашому мозку зосередитися на чомусь, крім переживань, які накопичилися за цілий день і які найчастіше не дають нам заснути.

5. Забудьте про гаджети і соціальні мережі
Поставте телефон на ніч на зарядку і перезарядіться самі. Відпочиньте від усіх стрічок в соцмережах, повідомлень і від решти суєти – ось основний секрет хорошого нічного сну.

Деякі вважають, що нескінченний перегляд Твіттера або Інстаграма перед сном – розслабляє, але насправді це величезний сповільнювач вечірніх дій мозку. Так само, як і яскраве світло і шум можуть порушувати наш цикл сну, екрани додають непотрібну іскру в мозок.

6. Перенесіть всі думки на папір
Щоб інформація перестала надходити в мозок пізно ввечері, важливо також очистити весь безлад, який залишився у нас після дня. Ведення щоденника, або просто зошит, в яку можна записати кілька думок, дозволяє обробити те, що у вас в голові і натиснути «перезапустити».

Коли ми не фіксуємо наші думки на папері, наш мозок проходить через замкнуте коло обмірковування. Просто звільніть свій мозок, написавши всі думки хоча б на звичайний аркуш паперу, це допоможе вам легко поринути в сон з «чистою головою».

7. Плануйте
Окей, давайте начистоту. Вам не потрібно вигадувати свою історію життя щовечора перед сном. Але перевірка органайзерів і тижневих списків справ, знову-таки, винесе все сміття з вашої голови на аркуш паперу. Ви будете почувати себе краще

8. Правильно дихайте
Вдихніть. Видихніть.

В кінці довгого дня важливо пам’ятати про те, що потрібно глибоко дихати. Вдихніть і видихніть, і знайте, що завтра – новий чудовий день. Солодких снів!

Джерело.

You cannot copy content of this page