8 травня – Святого Марка: прикмети та що не можна робити цього дня

8 травня церква вшановує пам’ять Євангелиста Марка, апостола від 70-ти. Святий народився в Єрусалимі. Був найближчим сподвижником апостолів Петра, Павла та Варнави. Заснував Церкву в Єгипті, був першим єпископом в Олександрії, де поклав початок християнському училищу.

З проповідями Святий пройшов весь Кіпр, зі сходу на захід, всю Лівію, Нектополь, відвідав внутрішні області Африки. Також навідав апостола Павла в Римі, де він перебував у в’язниці. За переказами, тут апостол Марк написав Євангеліє для язичників, які увірували в Христа.

Вважають, що Євангеліє від Марка є коротким записом проповіді і розповідей апостола Петра. Повернувшись в Олександрію, апостол укріплював віруючих та протидіяв язичникам, чим накликав на себе їхній гнів, а згодом poзплативcя за це життям.

В давнину Святого Марка вважали володарем весняних дощів. Говорили, якщо в травні дощ піде хоча б 3 дні, то можна очікувати багатого врожаю. Тому травневим грозам люди завжди раділи.

День 8 травня у народі отримав назву “Ключник”. Згідно з давніми віруваннями, Марк мав ключі від неба, яке він відкривав, для того щоб дощ пролився. Тому, в цей день молилися Святому Марку, щоб він уберіг посіви від посухи.

Іменини цього дня святкують: Марк, Василь, Сергій.

Народні прикмети на 8 травня:

Чути, як кує зозуля – чекайте теплої і сонячної погоди.

Ясний і сонячний день 8 травня – літо обіцяє бути спекотним.

Веселка вималювалася високо в небі – повинна бути ясна погода.

Якщо іде дощ і співають птахи – погода покращиться.

Що не можна робити цього дня:

1. В цей день не варто будувати ніяких планів на майбутнє, можуть не здійснитися.

Фото ілюстративне з відкритих джерел