fbpx

8 вересня – День Наталії: як потрібно провести цей день і що слід приготувати

8 вересня православна церква вшановує святих мyчeників Наталю з Адріаном. У народі цей день носить назву Наталії-овсяниці, а також Павла-горобинника.

На Наталю-вівсяницю основою стравою на столах повинен бути овес. Прийнято варити геркулесову кашу і толокняний кисіль, випікати вівсяне печиво.

Раніше на 8 вересня кисіль з вівса пили цілий день і всюди, казали, що над селами навіть толокняний дyх стояв. А коли він загустів, дітвора ліпила з нього маленькі фігурки звірят, пташок, рибок.

Особливо смачним виходить кисіль з вівса і ягід (наприклад, брусниці). Називається такa страва дежень, заводиться він на молоці або воді, і приправляється ягодами.

Читайте також: Притча для тих, у кого є вороги і заздрісники: як вони можуть принести користь

У кожному сільському подвір’ї є стодола – приміщення, де зберігаються вівсяні снопи. Як в будинку живе домовик, так і в стодолі овинник. Спеціально для нього, щоб задобрити, господині 8 вересня печуть і несуть вівсяні пиріжки або млинці у стодолу. А ще ставлять глечик з толокняним киселем. Овинник поласує, не буде потішатися над вівсом і вбереже стодолу від пожеж. В народі навіть є приказка: « Наталія в стодолу несе вівсяний млинець. А Адріан слідом йде, і толокно в горщику несе».

Джерело.

You cannot copy content of this page