fbpx

8 вересня, в Наталин день, принесіть додому гілочку горобини – тоді в ньому буде панувати мир і згода

Людині, яка народилася 8 вересня, слід носити яшму. Якщо дівчинку, що з’явилася на світ в цей день, назвати Наталею, вона проживе довге і щасливе життя.

До 8 вересня селяни закінчували на полях збирання вівса. На Наталю-вівсяницю його не тільки збирали, але і несли останній сніп для благословення в храм. Вдома його ставили на покуть перед іконами.

У Наталін день з надлишком годували коней вівсом, щоб майбутній врожай був щедрим, а тварини сильними і здоровими. Адже у давній час коні були головною тяговою силою в селянському господарстві. За народним повір’ями 8 вересня овес набував особливої чудодійну силу. Нагодовані їм худобу весь рік не будуть долати хвороби.

На Наталін день починають збирати врожай горобини. Гілочку з плодами обов’язково ставлять вдома, тоді в ньому буде панувати лад і згода. Також горобинові ягоди вішають над дверима і вікнами, це – захист від нечистих сил, вони не зможуть пробратися в будинок, і не будуть турбувати дітей.

Читайте також: Найкращі привітання з Днем ангела Наталії 8 вересня

Народні прикмети на 8 вересня:

Якщо 8 вересня дуби з березами ще не скинули листя, варто чекати сувору засніжену зиму.

Грім на Наталін день віщує теплу осінь.

Щедрий урожай на горобині говорить про те, що скоро піде тепло, зима буде рання. Якщо мало горобинових ягід в цьому році, то варто чекати суху тривалу осінь.

Ранні зимові морози також віщує прохолодний ранок в Наталин день.

До 8 вересня світловий день зменшувався на 3 години.

You cannot copy content of this page