fbpx
Поради

9 крутих способів застосування металевої губки не за призначенням

Металева губка просто незамінна річ на кухні, яка допоможе очистити сковорідку від нагару і навіть звільнити від бруду газову плиту.

Але з часом ці маленькі помічники наших мам і бабусь стали не так популярні, так як сучасна техніка та посуд тепер має дуже чутливу поверхню, яка псується від такої чистки. Однак не поспішайте викидати металеву губку, у неї набагато більш широка сфера застосування, ніж вам може здаватися.

Заточка ножиць

Затупились ножиці? За допомогою металевої мочалки можна заточити їх за лічені хвилини. Для цього достатньо розрізати її на кілька частин.

Фільтр для зливу

Щоб спокійно вимити домашнього улюбленця без побоювань, що його шерсть заб’є водостік, треба покласти в злив раковини або ванни залізну губку. Тоді вся шерсть залишиться на ній, і її буде легко видалити.

Шліфування поверхонь

Завдяки своїй формі металева губка легко і просто добереться до будь-якого важкодоступного місця. Аналогічно наждачному паперу, вона допоможе вирівняти поверхню перед фарбуванням і зняти попередній шар старої фарби, причому різні вигини, на яких наждачний папір переламується, для губки проблем не становлять.

Видалення іржі

Металева губка перед фарбуванням очистить поверхню не тільки від фарби, але і від іржі. А її форма знову ж таки буде зручна при роботі зі складними вигнутими поверхнями. Змоченою машинним маслом губкою можна почистити, а заодно і змастити заіржавілі садові та слюсарні інструменти, а також гайки і болти.

Очищення автомобільних дисків

Глибокі виїмки в дисках коліс для металевої мочалки не проблема. Вона легко відчистити їх і від бруду, і від іржі.

Зістарювання деревини

Ще один варіант використання металевої губки – зістарювання дерева. Для цього потрібно порізати дрібну губку на кілька частин, покласти її в ємність з 3 склянками нерозбавленого оцту і накрити кришкою. Приблизно за день губка повністю розчиниться і вийде розчин металу в оцті, яким потрібно покрити дерев’яну поверхню. Після випаровування оцту деревина набуде незвичайний благородний «старий» відтінок.

Захист від гризунів

Якщо в будинку завелися миші, отже, є якісь ходи, через які вони пробираються туди. Якщо ці ходи заткнути металевою губкою, мишам буде не під силу прогризти метал, так що це міцна перешкода на шляху гризунів. А якщо ще і закріпити губку будівельною піною, тоді перешкода стане зовсім непереборною.

Читайте також: Чистка сіллю від негативу: позбавляємося від невезіння і проблем

Очищення овочів

І наостанок ще одне «кухонне» застосування металевої губки – з її допомогою можна очистити шкірку з овочів, наприклад, з моркви і молодої картоплі.

Видалення слідів від воскових крейд і гуми

Губка легко і просто очистить потемнілі краї підошви кросівок та кедів не гірше меламінової губки. Аналогічно вона допоможе відтерти з ламінату воскову крейду та сліди від гуми і підошов взуття.

Джерело.

You cannot copy content of this page