fbpx

9 липня — День Тихвінської ікони Божої Матері. Просіть здоров’я для себе і своїх близьких саме сьогодні

9 липня православна церква влаштовує святкування на честь явища Тихвінської ікони Божої Матері. Згідно з церковним переданням, це одна з ікон, написаних святим апостолом і Євангелістом Лукою. Також відомо, що в 5 столітті її перенесли до Константинополя з Єрусалима, де згодом для ікони був побудований Влахернський храм.

Композиція образу зосереджена на дитині-Ісусі, зверненому до глядача. На Нього вказує й Небесна Цариця, немов закликає вітати явленого на світ Владику та Суддю. Таке розташування фігур символізує шлях до порятунку, вказаний Господом, при цьому Богородиця уособлює ворота, які ведуть в рай.

Майстер надав святим ликам замислений і піднесений вираз, відтворивши мудрий, уважний погляд Спасителя та любов, що світиться в погляді Пречистої Діви.

Читайте також: Щиро і з вірою читайте цю молитву щодня 40 днів і всі проблеми з сім’ї просто підуть

Тому ікона Божої Матері Тихвінская служить для кожного християнина нагадуванням про блаженство вічного життя і Царство Небесне. Вона закликає до покаяння, вказує вірний шлях, допомагає дотримуватися справжніх цінностей й уникати спокус.

Цей образ особливо протегує немовлятам, дітям та юнакам. Він сприяє їхньому одужанню, заспокоює неслухняність і стpах, захищає від негативного впливу й поганого прикладу, зміцнює зв’язок між нащадками та батьками.

Також до нього часто звертаються жінки, адже Тихвінська Богоматір допомагає при вагiтності і пoлoгах.

Позначки:
facebook