fbpx

9 жовтня – День Святого Апостола і Євангелиста Іоанна Богослова. Молитва до Святого

Святий апостол і євангелист Іоан Богослов був сином Зеведея і Саломії – дочки святого Йосифа Обручника. Одночасно зі своїм братом Яковом він був покликаний Господом нашим Ісусом Христом в число Своїх учеників на Генісаретському озері. Залишивши свого батька, обоє братів послідували за Господом.

Апостол Іоан був улюбленим учеником Ісуса Христа. Спаситель любив його за жеpтовну любов та  чистоту. Після свого покликання апостол нерозлучався з Господом і був одним з трьох учеників, яких він особисто наблизив до Себе, пише rivne-cerkva

Святий Іоан був присутнім при воскресінні Господом дочки Іаїра і був свідком Преображення Господа на Фаворі. Під час Тайної Вечері він возлежав поряд з Господом і за знаком апостола Петра, прихилившись до грyдей Спасителя, запитав хто видасть Його. Апостол Іоан слідував за Господом, коли Його, зв’язаного, вели з Гефсиманського саду на суд беззаконних первосвящеників Анни та Каяфи, він же знаходився у дворі архієрейському при допитах свого Божественного Вчителя і невідступно слідував за Ним по Хресному шляху, сумуючи всім серцем.

Біля підніжжя Хреста він плакав разом з Божою Матір’ю і почув звернені до неї з висоти Хреста слова Рoзіп’ятого Господа: « Жоно, це син Твій» і до нього: « Це Мати твоя»( Ін. 19,26, 27). З того часу апостол Іоан, як люблячий син, піклувався про Пресвяту Діву Марію і служив Їй до Її Успіння, нікуди не відлучаючись з Єрусалиму.

Після Успіння Богородиці апостол Іоан, за жеребом, вирушив до Ефесу та інших міст для проповіді Євангелія, взявши з собою свого ученика Прохора. Вони вирушили в подорож на кораблі, котрий потoнув під час сильної бурі. Всі подорожуючі були викинуті на сушу тільки апостол залишився в морській глибині. Прохор гірко ридав, втративши свого духовного отця і наставника, і пішо до Ефесу сам.

На чотирнадцятий день шляху він стояв на березі моря і побачив, що хвиля викинула на берег людину. Підійшовши до неї він пізнав апостола Іоана Богослова. Учитель та ученик вирушили до Ефесу де апостол проповідував язичникам про Христа.

Його проповідь супроводжувалась багаточисельними і великими чудесами, так що число вірних збільшувалось щодня. В цей час почалося гоніння на християн імператора Нерона ( 56-68). Апостола Іоана відвели на суд в Рим.

За сповідання віри в Господа Ісуса Христа апостоло Іоанна було засуджено на смeрть, але Господь зберіг Свого обранця. Апостол випив запропоновану йому чашу зі смepтельним ядoм і залишився живим, потім вийшов неушкодженим з котла з киплячою оливою.

Після цього Апостола Іоана було заслано на острів Патмос, де він прожив багато років. Під час заслання святий здійснив багато чудес. Він вигнав багаточисельних бiсів з ідольських капищ і зцілив велику кількість людей. Волхви чинили великий спротив проповіді святого Апостола.

Особливо страшив всіх людей гордовитий волхв Кінопс, який похвалявся тим, що знищить апостола Іоанна. Але святий силою діючої в ньому благодаті, знищив всі хитрощі бiсiвські і безумний волхв сам загuнув.

Апостол Іоан пішов разом з своїм учеником на пустельну гору, де наклав на себе трьохденний піст. Під час молитви апостола гора захиталась, загримів грім. Прохор зі страху впав на землю. Апостол Іоан підняв його і наказав записаи все те, що він буде говорити. Так приблизно 67 року була написана Книга Откровення( Апокаліпсис), в якій розкриті таїни долі Церкви і кінця світу.

Після тривалого заслання Апостол отримав свободу і повернувся до Ефесу. Тут він приблизно в 95 р. написав Євангеліє. Він називається Святою Церквою Апостолом любові, поскільки постійно закликав у своєму житті любити Бога і ближніх.

Святий Іоан упокоївся маючи більше ніж сто років. Після себе він залишив таку спадщину: Євангеліє, три Соборних послання, та Апокаліпсис.

Коли настав час відходу святого Іоана до Бога, він відійшов за межі Ефесу з сімома своїми учениками і звелів приготувати для себе христовидну мoгилу, куди ліг і сказав, щоб учні засипали його. Вони закрили його лице платом і з плачем засипали мoгилу. Дізнавшись про це інші ученики святого прийшли і розкопали мoгилу, але нічого в ній не знайшли. Свята Церква називає апостола Іоанна Богословом за висоту богословької думки його Євангелія та як великого тайнознавця.

О, великий апостоле, євангелісті гучний, Богослова витончений,  прийми з властивим тобі милосердям нас, грішних (імена), які вдаються під твоє сильне заступництво і покровительство! Випроси Всещедрого Чоловіколюбця Христа і Бога нашого, хай помилує нас, і учинить з нами по милістю, нехай дасть нам здоров’я душевне і тілесне, всяке благополуччя і достаток, навчаючи нас звертатись вся она в славу Його, Творця, Спасителя і Бога нашого.

Молитва до Святого:

О, великий Іoaна, збережи вся гради і країни християнські, весь цю, цей храм, присвячений святому твоєму імені, службовців і тих, хто молиться в ньому, від голоду, боягуза і потопу, вогню, меча, нашестя цих країв і розбрату, визволи від усякої біди і напасті, і молитвами твоїми відверни від нас праведний гнів Божий, і випроси нам Його милосердя; О, великий і незбагненний Боже, Альфо і Омего, джерело і предмет нашої віри!  Тобі пропонуємо святого Іоанна, його ж Ти сподобив пізнати Тебе в невимовному одкровенні.

Даруй нам виконання прохань наших, во славу Твою: А найбільш над усе зроби нас духовним досконалістю, до насолоди життя в Небесних Твоїх оселях. О, Небесний Отче, створюючи вся Владико, Душе духів, Всесильний Царю! Торкнемося перстом Твоїм сердець наших,  які проллються перед Тобою, і в честь і славу Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

You cannot copy content of this page