– А ти хіба не знаєш, навіщо він це робить? Дружину свою дуже любить, тому й дозволив їй по суботах інших чоловіків водити. А коли приїжджає, то дає зрозуміти, що час розходитися

Кілька років тому в нашому будинку оселилася досить незвичайна подружня пара. Чоловік – діловий чоловік в роках, з сивою бородою і глибокими зморшками на обличчі. Дружина – молода, струнка і приваблива дівчина, яка не знала ще щастя материнства. Але далеко не це робило їх дивними.

Нові сусіди поселилися на першому поверсі п’ятиповерхового будинку, а їхні вікна виходили на подвір’я і дивилися прямо на стоянку, де в кінці кожного робочого дня чоловік припаркованих свій натертий до блиску джип. Але, перш ніж залишити на ніч «залізного коня», мужик починав сигналити, дико перегазовивати і щось шукати під капотом.

Я ніколи особливо не цікавився, що у нього відбувається, але «фафакання» в нічний час дуже дратувало. Пізніше я помітив, що неадекватна поведінка сусіда спостерігалася винятково по суботах. В інші дні він спокійно займав своє паркомісце, ставив автомобіль на сигналізацію і тут же йшов додому.

Подібна картина за кілька років стала настільки буденною, що часом дивишся телевізор, чуєш несамовите «фа-фа» і згадуєш, що сьогодні субота. А минулого тижня, вигулюючи у дворі собаку, краєм вуха почув розмову бабульок, що сидять на лавочці: – Ну скільки він буде сигналити?! Не набридло ще?

– А ти хіба не знаєш, навіщо він це робить? В молодості він працював на шкідливому виробництві, яке сьогодні очолює. З віком це позначилося на чоловічому здоров’ї. Куди тільки не звертався, в яких санаторіях нелікувався … Все марно. А дружину свою дуже любить, тому й дозволив їй мужиків по суботах водити. А коли приїжджає, то дає зрозуміти, що пора розходитися.

– А я з її матір’ю ще зі школи знайома. Вона завжди скаржилася, що зрозуміти їх сімейне життя не може. Але зятя любила і говорила, що добрий, щедрий і мудрий. Напевно, саме він знайшов такий вихід із ситуації, щоб сім’ю зберегти.

Тепер я з розумінням ставлюся до поведінки свого сусіда і став спокійніше реагувати на його суботні «фа-фа».