– А у нас для Настюші теж подарунок є, – сказала свекруха, – ось тримай. Сподіваюся, що буде впору. Настя отримала в руки оксамитову коробочку з чарівним перстнем і не звернула уваги на те, як почервонів і зніяковів її чоловік

– Дочка 8-го ввечері несподівано прийшла, – повідомляє по телефону моя знайома Оля, – вся в сльозах. Це треба, прямо в свято.

Дочка у Олі дівчина видна, вийшла заміж менше року тому, дітей з чоловіком ще нажити не встигла. І не зовсім молоденька, 27 років Насті виповнилося минулої осені. Чоловікові її стільки ж, тільки до Насті чоловік вже встиг один раз одружитися.

– Так в 23 роки зробив дурість, – розповідала Ольга тоді ще про тільки майбутнє весілля єдиної дочки, – пожив з дружиною місяці три і розлучився, дітей не нажили. Студентський шлюб, все в житті буває.

Справили весілля Насті та Дениса минулого літа, щасливі молодята пішли жити в орендовану однокімнатну квартиру, мріяти про своє майбутнє іпотечне гніздечко, а батьки Насті почали чекати онуків. Чому тільки батьки Насті? Та все дуже просто. З родиною Дениса, молода дружина порозумілася, м’яко кажучи, не дуже.

– Сваха, мабуть, чекала невістку забезпечену, з квартирою, машиною й іншим, – пояснила Ольга, – та й Настя моя відразу позначила: виходжу заміж за Дениса, а не за всю сім’ю. Що в принципі і правильно. Допомоги вона не просила, сама працює, як і чоловік, ми з батьком допоможемо, а більше ні на кого і не розраховуємо.

– Ну що, підемо завтра по гостям? – запропонував Денис 7-го числа, – До твоєї мами зайдемо, квітів подаруємо, потім до моїх заглянемо: маму з сестрою привітати теж треба.

– Там сестрі 34 роки, – продовжує Ольга, – живе разом з батьками, в розлученні вона, синові 5 років. Так що до мене з ранку дочка з зятем з’явилися в компанії 3-х букетів. Один мені і два – свасі і її доньці. Посиділи трохи, ми з батьком Насті подарунок вручили. Та який, гроші на новий телефон. Денис сказав, що додасть і куплять вже після свят. Ну і вже після обіду молоді пішли в ту сім’ю.

Як я зрозуміла з розповіді, зустріли там Настю з Денисом цілком доброзичливо. Квіти прийняли. Мамі Дениса піднесли в дар букет і новий фен для волосся, сестрі – сертифікат в магазин косметики і теж букет.

– А у нас для Настюші теж подарунок є, – сказала Наталія Сергіївна, мама Дениса, – ось тримай. Сподіваюся, що буде впору. Настя отримала в руки оксамитову коробочку з чарівним перстнем і не звернула уваги на те, як почервонів і зніяковів її чоловік.

Який гарний, – зраділа дівчина, – спасибі, так, самий раз на безіменний палець. За святковим столом, серед інших розмов, Настя похвалилася майбутнім телефоном, який купить на гроші подаровані батьками і чоловіком. Дівчина помітила відразу, як похмуріли обличчя родичок.

– А чи не забагато тобі дорогих подарунків, – зауважила Наталія Сергіївна, – що це за телефони такі дорогі! Можна було б і скромніше вибрати. Чому Денис повинен додавати тобі грошей, він і так подарунок зробив уже. Перстень то це твій чоловік купував.

– Мамо, – хотів було обірвати неприємну тему чоловік Насті.

– А що, мамо, – завелася Наталія Сергіївна, – так, він у мене лежав. І так, якщо б не я, то сплив би цей перстень в руки твоєї колишньої дружини. Це я помітила, коли вона речі збирала і веліла їй його зняти. І Настя перстень поверне, якщо ви жити разом не будете. Занадто шикарні подарунки даруєш. Про що я і кажу.

– Ти уявляєш, – захлиналася Настя сльозами, – мені дали на час поносити перстень, який вже носила перша дружина Дениса! І попередили, що «коли що», то я його теж поверну. Напевно, щоб Наталя Сергіївна піднесла його наступній.

Настя подарунок з пальця тут же зняла, від цієї сцени втекла, слухати пояснення Дениса відмовилася і прийшла до батьків.

– Так, він теж винен, – оголосила дівчина своїй мамі, – він не зумів свого часу захистити свою першу дружину. Інакше не командувала б Наталья Сергеевна подарунками, подарованими не їй. І він допустив, щоб свекруха подарувала мені цю прикрасу.

– Так як він міг вгадати, – спробувала згладити ситуацію Ольга, – ти ж слухати його не стала.

– Він міг, ще тоді, коли Наталя Сергіївна відбирала подарунок у його першої дружини, – стоїть Настя на своєму, – тоді б точно цей перстень не потрапив мені в руки.

– Ось і що тепер робити, – засмучується Ольга, – ну зрозуміло, що стосунки між Настею і мамою зятя загострилися до критичної позначки, так ще і чоловіка вона бачити не бажає. Пробачити-то може, але осад залишиться. Так, ситуація неприємна.

Але ж не чоловік же Насті винуватець цього «подарунка недоречного». Він міг уже й забути про цю прикрасу, врешті-решт, не так дорого і коштують тепер звичайні ювелірні прикраси, іноді якісна біжутерія дорожче.

Чи Настя права і Денис повинен був ще тоді, кілька років тому вжити заходів до того, щоб Наталя Сергіївна ніколи не змогла б піднести їй свій шкідливий подарунок?

Фото ілюстративне спеціально для Особлива