А ви знаєте навіщо у старих будинках між ванною і кухнею робили віконця? Я здивована!

Напевно кожен з нас помічав, що в деяких будинках між кухнею і ванною (або поєднаним санвузлом) є невеликі віконця. Може бути, деякі навіть живуть в таких квартирах.

Так навіщо ж вони потрібні, ці віконця, якщо в кожному будинку є електрика?

За однією з версій, такі віконця запропоновані будівельними нормами для будинків, в яких обігрів води здійснюється за допомогою газової колонки. У разі вибyху це повинно уберегти стіни від руйнування. Якщо колонка знаходиться в ванній, вибyхова хвиля повинна по ідеї вибити вікно, пощадив несучі стіни.

Втім, газові колонки з’явилися відносно недавно, вже за часів СРСР, а віконця між ванною і кухнею були ще в будинках за царя. Досить згадати «Собаче серце» Булгакова, в якому докладно описувалося, як через подібне вікно із затопленої ванної кімнати Шариков спілкувався з професором.

Виявляється, вікна у ванній виконували відразу кілька функцій, найголовніша з яких – економія світла. Справа в тому, що електрику стало з’являтися в будинках лише на рубежі XIX-XX століть. Якщо домочадцям потрібно було заскочити в ванну на хвилинку помити руки, розпалювати свічки або гасову лампу було дуже незручно. А віконце дозволяло бачити, де знаходиться рукомийник і мило.

Читайте також: Ніколи не мийте курячі яйця, це небезпечно!

Крім того, ці вікна забезпечували кращу вентиляцію. Їх можна було відкрити і швидко провітрити кімнату, позбавивши її від зайвої вологи. До того ж вікно допомагало упевнитися, чи все нормально з дитиною у ванній, або ж проникнути в замкнені кімнату, якщо людині в ній стало погано.

Ось так пояснюється походження віконець між ванною і кухнею. Якщо тобі сподобалася ця інформація, поділися нею зі своїми друзями!