Аліна скромна, очі весь час ховає, слова проти нікому не скаже. Ніколи не фарбується, завжди в довгих спідницях. Думали сектантка, а ні – вона у нас дама заміжня. Тільки заміжжя там донезмоги дивне. Чоловік орендує їй квартиру. Сам живе окремо, у своїй трикімнатній

Влаштувалася до нас на роботу місяців десять тому 20-річна Аліна. Скромна, очі весь час ховає. Слова проти нікому не скаже. Ніколи не фарбується, завжди в довгих спідницях. У неї навіть смартфона немає – звичайна дешева звонилка. Ніде правди діти, я подумала, що вона сектантка якась. Помилилася. Аліна у нас дама заміжня. Тільки заміжжя там донезмоги дивне.

Чоловік Аліни орендує їй квартиру. Сам живе окремо, у своїй трикімнатній квартирі. Оплата оренди – єдине, що зараз спонсорує чоловік, а сам договір укладений на його ім’я. Комунальні платежі, їжа, одяг, плата за дитсадок – це все на плечах дружини. Вона якось на пралку займала на роботі, їй чоловік навіть на заміну такої необхідної речі ні копійки не дав.

Тимофій, чоловік Аліни, не бідує. Принаймні, машина у нього не найдешевша. Сама Аліна з села. Приїхала вступати до інституту, не вийшло, пішла працювати. Потім з цим своїм познайомилася. Одружився він, до речі, тільки після народження дитини і тесту на батьківство.

– Я губу розкотила: одружилися, дитина є, разом жити будемо, як нормальна сім’я. У чоловіка запитала, коли з’їдемося. Він відповів, що якщо я ще раз це питання поставлю, він на розлучення подасть і поїду я в своє село. Одна, без дочки, – розповіла якось Аліна.

Взагалі, про те, що відбувається в її шлюбі вона говорить з якимось дивним спокоєм, немов так і повинно бути. Ще вона розповіла, що веде щоденник: куди і о котрій годині пішла, чим займалася, о котрій прийшла. А Тимофій, коли вирішить побалувати дружину дещицею свого дорогоцінного часу і увагою, перевіряє ці записи.

Поки Аліна сиділа вдома з дитиною, він давав їй гроші, але строго під звіт. Чеки повинні були збігтися в точності. Сам Тимофій з’являвся раз на місяць, до маленької дочки навіть не підходив, це зараз навіть поговорити може. І сам не допомагав, і заборонив Аліні запросити її маму. Так вона і плюхалися одна з немовлям.

Варто було дівчинці підрости, як її турботливий тато забрав все їм куплене: коляску, стільчик для годування і все інше. Нормальний телефон Аліна купити собі не може – не можна, Тимофій їй каже, що всі жінки зі смартфонами сидять з них на сайтах знайомств. Косметика поза домом має бути відсутня – Аліна жінка заміжня, нема чого їй чепуритися для сторонніх.

Самій їй чоловікові дзвонити не можна – як порядна дружина, Аліна повинна сидіти і чекати дзвінка. Приїзд Тимофія для Аліни – справжнє свято. У цей день має бути накритий стіл, сама Аліна зобов’язана красиво виглядати, доньці належить сидіти тихо, щоб не заважати батькові насолоджуватися красою сімейного життя.

Нещодавно Аліна лежала в лікарні з дочкою. Її чоловік жодного разу не приїхав. Він не знав! А колега йому не подзвонила – заборонено. А сам він не дзвонив. Якийсь Домострой, версія 21 століття. Інших слів немає. Аліна сама з донькою в садок, по лікарнях, сама себе і дитину забезпечує. Як справжня мати-одиначка. Вона навіть дитини у себе в селі прописала!

А Тимофій розщедрився і зробив власній дочкі тимчасову реєстрацію на рік, щоб дівчинку в садок в місті взяли. Невже, так буває? У сучасному то світі? Де таких, як цей Тимофій, вирощують? А найгірше – Аліну все влаштовує. Живе удвох з дочкою, радіє рідкісним візитам чоловіка, горбатиться, щоб шматок м’яса на стіл перед ним поставити.

– Нормально я живу. Звикла. Ну почну комизитися, і що? Додому, до мами? На оренду житла моєї зарплати не вистачить. Доньку він забере. Кому від цього краще буде? – відповідає Аліна на питання колег – як вона так живе? – Все у нас добре. Другого, ось, плануємо. Сподіваюся, хлопчик буде. Тимофій сина хоче. Чоловіки в офісі жартують – їм би таке сімейне життя. Жінки – в подиві: живе в світі мати-одиначка при живому чоловікові, і радіє. Чому тільки радіє – незрозуміло.

Фото ілюстративне