fbpx

Антипасха 5 травня: що це за свято і що потрібно зробити в цей день

Незважаючи на назву, в святі Антипасха немає нічого, що суперечить Воскресінню Христовому. Навпаки, це час, наповнений радістю для всіх православних людей.

Приставка «анти» в грецькому слові «Антипасха» означає «замість» або «навпаки». У недільний день, завершальний Великодню седмицю, у всіх церквах відбуваються останні урочисті богослужіння, на яких повторюється читання псалтирі, і віруючі знову згадують диво Воскресіння Христового, занурюючись в атмосферу пасхального святкування. Тому Антипасха – це доповнення до свята, його повторення або, точніше сказати, другий Великдень. Джерело.

Антипасха: історія свята

Антипасха – не єдина назва свята. У народі його називають Червоною гіркою, оскільки це свято радості, веселощів і щастя, а православні іноді називають його Фоминою неділею або другим Великоднем. Це пов’язано з конкретним біблійним епізодом, який стався на 8 день після воскресіння Господа. Назва «Фомина неділя» дана в пам’ять про те, як апостол Фома увірував в воскресіння Спасителя.

У храмах проводять святкове богослужіння, під час якого згадують явище воскреслого Христа апостолам. Він з’явився їм на 3 день після розп’яття. Його учні були невимовно раді, хоч знали і вірили, що Ісус повинен воскреснути. Апостол Фома був відсутній в цей час і, коли йому повідомили звістку про диво, відмовився вірити, поки сам не побачить воскреслого Спасителя.

Христос з’явився вже 11 апостолам через 8 днів. Фома зрадів: «Господь мій і Бог мій!» , – підтвердив віру свою. Христос же відповів: «Ти повірив, бо побачив мене, блаженні не бачили й увірували».

Як відзначати Антипасху в 2019 році

Точної і постійної дати святкування немає, оскільки вона безпосередньо прив’язане до Великодня і відзначається в першу неділю після цього великого церковного свята. У 2019 православний світ зустріне Антипасху 5 травня.

Богослужіння на Антипасху виконується по чину важливих, тобто двунадесятих, свят, хоча саме свято формально до них не зараховане. Священики нагадують, що в цей світлий день православним варто відпочити від побутових справ, присвятити час молитвам і богоугодним вчинкам.

Читайте також: Сильна молитва про зцілення хворого, яку потрібно прочитати саме 2 травня – в День пам’яті святої Матрони

Антипасха – доповнення до Великодня, і саме в цей день церква знімає заборону на вінчання, яка тривала протягом всього посту. За традицією на Антипасху святкується величезна кількість весіль, так як весілля, зігране в цей день, вважається запорукою міцного кохання.

Свято дане віруючим для того, щоб ще раз порадіти Воскресінню Господа і вознести молитви Сину Божому, який віддав життя своє заради відкуплення і спасіння всього живого. 5 травня 2019 року треба уникати негативних емоцій, провести більше часу за молитвою і спілкуванням з сім’єю.

You cannot copy content of this page