Батьківська субота у листопаді: коли і як потрібно поминали рідних, які відійшли у засвіти

Батьківські суботи – це дні поминання тих, хто покинув цю землю. Один із таких днів на нас чекає у листопаді. Йдеться про Димитрієвську батьківську суботу.

Цей поминальний день відзначається завжди у суботу перед днем ​​пам’яті великомученика Димитрія Солунського, проте історія цього поминального дня не пов’язана зі святим великомучеником.

Ця субота присвячена всім воїнам, які просто не встигли нормально по-християнськи відійти до Бога.

У наш час щороку цієї суботи згадують не лише тих, хто поліг у бою, але й усіх, хто раптово пішов в інший світ – тих, кого не проводила молитвами Церква в останню путь.

Не забувайте про те, що ця батьківська субота, як і будь-яка інша, перехідну дату. 2021 року вона відзначається 6 листопада. У цей день можна згадати своїх близьких, що пішли. Це робиться у п’ятницю на вечірній службі та вранці у суботу.

Вранці прийнято приносити з собою в храм їжу, яку потім роздають бідним, щоб вони згадали всіх, кого з нами немає. Як пожертвування правильно буде принести щось пісне: пісну випічку, фрукти чи овочі, сухофрукти тощо. Не можна приносити м’ясо.

6 листопада категорично не можна буде згадувати людину поганими словами. Якщо вже говорити чи думати про те, кого з нами немає, то добре, по-доброму, без негативу.

Забороняється згадувати друзів та родичів міцними напоями, яких немає серед нас. Надмірна веселість неприпустима, але не можна і вдаватися до скорботи, лити сльози і сумувати.