Батько працював вдень і вночі. Мама брала додаткові години в школі, підробляла вдома. Крутилися, як могли, але все одно ледве вистачало на навчання та проживання дочки. Вона ж і чути не хотіла про те, щоб повернутися зі столиці

Сім’я Анни завжди жила скромно, чого не сказати з боку. Великий будинок дістався у спадок від дідуся з бабусею. Батьки намагалися реалізуватися в своїй справі, але раз по раз нічого не виходило. Маленька транспортна компанія розорилася, довелося остаточно закрити справу і витягати довгі роки борги. Продуктовий магазин так само не встиг пізнати прибутку, закрився через кілька місяців роботи. Боргів тільки додалося. Зараз батько працює звичайним водієм, а мама повернулася в школу викладати.

Грошей ледве вистачає на життя, добре, що старший син уже дорослий і допомагає утримувати весь будинок, в якому проживає дві сім’ї (батьки з сестрою і він з дружиною, дитиною).

Анна була довгоочікуваною другою дитиною. Батьки ніколи і ні в чому не відмовляли дівчинці. Вона гідно вчилася, скромна, спокійна, приємна, але володіла норовливим характером, звикла отримувати все, чого захоче. Після одинадцятого класу Аня сказала, що буде вступати вчитися тільки до столиці.

– Ань, не думала вчитися ближче? Так простіше з фінансової сторони, – питала родичка, – батькам і так важко зараз, знову в борги полізуть.

– Ой, це не мої проблеми. Мені треба, нехай допомагають, – не замислюючись відповідала.

Все вийшло, як і мріяла Анна. Вона вступила в один з вишів столиці. Тепер вже іншими питаннями займалися батьки, планували бюджет, а інакше ніяк. Батько працював вдень і вночі. Мама брала додаткові години в школі, підробляла вдома, вона прекрасно шиє. Крутилися, як могли, але все одно ледве витягали навчання та проживання дочки.

З’явився варіант перевестися ближче до дому, але Анна не хотіла їхати. Вона хотіла вчитися тільки в столиці, а потім там же і залишитися зовсім. Мама звернулася за допомогою до сина. Хоч і розуміла, що у нього є своя сім’я і потреби. Синові теж нема звідки брати такі суми щомісяця на утримання сестри. Він запропонував Анні вийти на роботу, як колись він навчався і працював, копійки не брав у батьків.

Анна образилася на поради брата і вже не просила, а вимагала оплачувати їй квартиру і навчання. Син, хоч і був проти, але відмовити не міг. Став допомагати потихеньку, не розповідаючи нічого своїй дружині. Вся сім’я затягувала лямки, аби тільки Анні добре навчалося. Вони мріяли, що дівчинка отримає освіту, влаштується на роботу і потихеньку стане на ноги.

Отримавши диплом у Анни плани змінилися. Вона повернулася до батьків і пояснила, що не поспішає виходити на роботу, а хоче відпочити від усього хоча б рік. Але рік затягнувся на чотири. Так і жила дочка з батьками, поки не вискочила заміж. Батьки Анни і брат все ще виплачують борги, які брали на її навчання, і які тільки примножилися з весільними клопотами.

Фото ілюстративне – FireStock