Безкоштовна діагностика, е-картка кожному та купа платних послуг: медреформа набирає обертів

У МОЗ анонсували наступні етапи медреформи. У другій половині 2019 року відомство планує запустити для українців безкоштовну діагностику – рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця й інші обстеження.

Послуги сплатить Нацслужба здоров’я, але тільки якщо на діагностику направляє сімейний лікар. Безкоштовними будуть і візити до лікарів вторинної медицини, але теж за направленням терапевта. Відвідати вузького фахівця можна і без направлення, але така консультація буде платною.

Платними стануть і інші послуги, наприклад, ті, які відносяться до сфери естетики і косметології.

“Медустанови зможуть надавати ці послуги платно офіційно”, – уточнює глава МОЗ Уляна Супрун. Єдиний перелік платних послуг у лікарнях відомство обіцяє оприлюднити найближчим часом.

Одним з кроків медреформи в 2019 році стане запуск електронних медкарт. Всі дані про здоров’я пацієнта обіцяють оцифрувати. В карту хочуть додати електронні направлення до фахівців вторинки, рецепти на “Доступні ліки” і лікарняні. У зв’язку з цим у МОЗ радять головам міст та громад закупити в свої лікарні комп’ютери.

“Потрібно швидше реорганізувати медустанови в комунальні некомерційні підприємства і створити привабливі умови для роботи медиків”, – додають у відомстві.

У проекті бюджету на наступний рік на охорону здоров’я передбачено 92,3 млрд грн – на 9,5 млрд грн більше, ніж у цьому. На первинку хочуть виділити 15,3 млрд грн, на вторинку – 2 млрд грн, на екстрену медичну допомогу – 1 млрд грн.

Нагадаємо, в цьому році в рамках медреформи близько 18 млн українців вже обрали сімейного лікаря. За останні три місяці 161 медустанова, яка уклала договір з Нацслужбою здоров’я, отримала майже 820 млн грн. Багатьом лікарям електронні медкарти по душі.

Читайте також: Забудьте про відхаркуючі засоби і вимкніть телевізор: головні заборони від Комаровського при лікуванні кашлю

“Можу в пару кліків побачити всю історію хвороби пацієнта: його скарги іншим лікарям, їх думка і виписані препарати – це допомагає в діагностиці. Під час прийому заношу дані в програму, це повністю позбавляє від паперової тяганини”, – розповів невропатолог з приватної лікарні Олександр Ніколаєнко.

Він вважає, що система е-карт буде, до речі, і в держклініках, але сумнівається, що влада зможе забезпечити кожного лікаря комп’ютером. Медики будуть раді і безкоштовній діагностиці.

“Рентген у нас безоплатний, але ми беремо плату за розхідники – на них фінансування не дають. Якщо плівки оплатить держава пацієнтам буде приємніше, і співробітникам менше мороки з їх закупівлею”, – вважає терапевт Тамара Глинник.

Джерело.