fbpx

Біле – до риби, червоне – до м’яса, а рожеве – для дівчаток: міфи про вино і помилки, які роблять усі

Зараз у світі справжній «бум» на рожеві вина. Всі дорогі ресторани мають у своїх винних картах не одну позицію рожевих вин — а ось п’ють їх, всупереч популярному міфові, не тільки дівчатка.

Давайте поговоримо про поширені помилки любителів вина.

«Рожеве — для дівчаток»

Рожеве вино досі чомусь вважають легким і нецікавим. Хтось навіть вважає, що воно виходить в результаті змішування червоного і білого. Насправді, існує дві технології виробництва рожевих вин: «кpoвопускання»,за якої виноград випускає сік під тяжкістю власної ваги, в результаті чого виходить такий легкий рожевий відтінок. Про ці вина потрібно знати одне — їх потрібно пити «тут і зараз». Адже більшість рожевих вин — легкі і ніжні, і їх не варто зберігати довго.

«Мені напівсолодке»

Традиція купувати напівсолодкі вина з’явилася в радянські часи. Пити можна було тільки те, що вироблялося у нас, а гарною якістю наші вина не відрізнялися. Сухі вина пити було зовсім неможливо, а напівсолодкі — ще так-сяк, адже цукор заглушав недоліки вина. Зараз в категорії напівсолодких вин нічого не змінилося — солодкість так само прикриває огріхи виробництва.

І хоча зараз є доступ до відмінних сухиx вин, люди за звичкою продовжують купувати напівсолодкі. У Франції у всіх десертних винах солодкість натуральна — цукор туди, звичайно ж, не додають. Все відбувається природним способом: ягода «підсушується» на виноградній лозі під впливом благородної цвілі, у результаті чого в ній накопичується багато цукрів. Раджу ці вина для затятих супротивників сухих. Єдиний мінус — доведеться витратитися.

«Хороше вино коштує дорого»

Недороге вино не обов’язково буде поганим. Є чудові, відкриті і легкі вина за невелику ціну. Вони приносять масу задоволення — головне, не чекати від них нічого надприроднього. У більшості великих виробників є свої бюджетні лінійки, яким можна довіряти.

Вони не зливають туди відходи, це просто така тактика роботи з ринком. Моя порада: при виборі недорогого вина краще не купувати французькі та італійські, а звернути увагу на вина Нового Світу — Чилі, Аргентини, ПАР, тому що там ймовірність знайти хороше вино за прийнятними цінами вище.

«Гвинтові пробки — ознака підробки»

Багато хто, побачивши гвинтову пробку, лякається. Це абсолютна неправда. Зараз така пробка знаходить все більшу популярність не тільки в країнах Нового Світу, але і в традиційних виноробних регіонах Франції та Італії. Всі дорогі австралійські і новозеландські вина, які ви зустрінете, швидше за все, будуть з гвинтовою пробкою.

Відбувається це тому, що натуральні коркові пробки схильні до хвороб. По суті, крім естетичної цінності, вони нічого важливого в собі не несуть. Альтернативи їм придумані різні — пластикові, скляні, гвинтові пробки. Останній варіант — найбільш бюджетний при виробництві, отже вино коштуватиме дешевше, а якість його буде нічим не гірше.

«Моносортове краще»

Якісне вино — це в першу чергу вино гармонійне, збалансоване. Воно не повинно бути занадто солодким, кислотним. Кожен сорт винограду володіє своїми характеристиками і іноді йому бракує певних якостей — щільної структури або м’якості. Щоб його врівноважити, наприклад пом’якшити кислотність або додати ароматики, до нього додають вино іншого сорту.

Кожна зі складових одного доповнює іншу, і на виході виходить гармонійний продукт. Більшість ідеальних сполучень давно відомі. Є регіони, начебто Бордо, де майже не виробляють моносортових вин, тільки бленди, і це високоякісні вина.

«Вино з роками кращає»

Помилково вважають, що будь-яке вино з віком стає тільки краще. Є вина, які варто випити якомога швидше, а є ті, що можна зберігати протягом багатьох років. Якщо ви купуєте ординарне вино на кожен день, краще вибрати останній урожай — вино буде більш відкритим. Принадність молодого вина — в його свіжості, соковитості, яскравості. Через три роки воно втратить ці властивості і пити його буде неприємно.

Є й інші вина, вони з віком стають м’якшими, податливішими, елегантнішими. При їх виборі краще всього звертатися до професіонала. Він підкаже, в якому році в якому регіоні був вдалий врожай і коли це вино варто відкрити.

«Біле — до риби, червоне — до м’яса»

Найпоширеніший міф, що біле вино підходить тільки до риби, а червоне — виключно до м’яса. Це помилка, яка неймовірно обмежує людину у відчуттях. Є біле вино, яке чудово підходить до курки, індички і навіть до свинини. Взагалі, одна з найважливіших деталей у вивченні вина — це те, як воно доповнює гастрономію. Одне без іншого просто немислимо. Вино може розквітнути, якщо до нього грамотно підібрати їжу.

Головне, не боятися експериментів. Задоволення від вина залежить від часу, ситуації, оточуючих умов. Я, наприклад, не буду пити щільне, важке червоне вино, сидячи на веранді в літній день і заїдаючи його фруктами. А ось до м’яса, в зимовий вечір біля каміна воно буде в самий раз.

Читайте також: Через знайдені монети до вас говорять янголи: що значать 1, 2, 5, 10 та 50 копійок

«Смішні етикетки — це несерйозно»

Ще один поширений забобон: вино з веселими етикетками обов’язково буде низької якості. А між тим дуже багато виробників зараз рухаються саме в цей бік — роблять яскраві етикетки, з гумором, з зображеннями котів, курей і жаб. Особливо це відноситься до вин Нового Світу. Не варто їх боятися — найімовірніше, це буде легке, свіже вино. І навіть навпаки: якщо бачите на бюджетних французьких винах гучні назви і зображення замків, сприймайте це як дешеву «замануху» і не чекайте від вина нічого хорошого.

«Осад — значить забарвлене»

Невеликий осад у вині — це не привід панікувати. Причиною цього може бути випадання природного осаду танінів і барвних речовин у процесі старіння вина або обмеження виноробом використання хімічних препаратів. У будь-якому випадку, це удача — ви п’єте витримане або біологічне вино, яке не пройшло процесу фільтрації, а отже, не позбулося частини речовин, що становлять смак вина. Головне, не забути перелити вино з пляшки в декантер, щоб позбутися від осаду.

Джерело.

You cannot copy content of this page