Біометричний чи звичайний: як отримати паспорт в Україні

З кінця 2016 року в Україні в обіг увійшли пластикові ID-паспорта. І зараз багато громадян, які мають отримувати паспорт вперше, не можуть зрозуміти куди, з якими документами їм звертатися і з якого віку можна претендувати на отримання основного документа, що ідентифікує особу в країні. А так же який паспорт все-таки отримувати – паперовий чи біометричний.

Отже, згідно з наказом МВС №320 від 13 квітня 2012 року, вперше отримати паперовий паспорт громадянина України можна у віці 16 років. А в 25 і 45 років в нього вклеюються нові фото.

У свою чергу, біометричний паспорт громадянин може отримати вже у віці 14 років. Причому у віці 14 і 16 років українці, які отримують його вперше, не платять державне мито. Тобто, паспорт дістається їм абсолютно безкоштовно. Видаються такі паспорти громадянам до 18 років всього лише на 4 роки, а потім їх буде необхідно поміняти і вони будуть діяти протягом 10 років.

Але поки оформлення ID-карток не є обов’язковим і на свій розсуд ви можете отримувати як біометричний паспорт, так і паперовий документ зразка 1994 року, термін дії якого не обмежується.

Щоб оформити документ вам необхідно звернутися в Державну міграційну службу за місцем проживання.

З собою потрібно мати оригінал свідоцтва про народження та дві фотографії 3,5х4,5. Вимоги до фотографій такі: вони повинні бути виконані в анфас без головного убору, бути з одного негативу.

Громадяни, які постійно змушені носити окуляри, обов’язково фотографуються в окулярах. При оформленні паспорта нового зразка, фотографії з собою приносити не потрібно, вони будуть зроблені на місці.

Крім того, паспортист дасть вам бланк встановленого зразку для написання заяви на видачу паспорта. Пакет документів розглядається протягом місяця.

Читайте також: Від сьогодні починає діяти перший етап медичної реформи: що треба знати?

Прийти за готовим документом соже тільки його власник особисто і поставити в паспорті власноручний підпис.

Джерело.