fbpx

Благовіщення: чого не можна робити в цей день в жодному випадку і як правильно його провести

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з 12 головних церковних свят. Кожен рік воно відзначається в одну й ту ж дату.

У 2019 році Благовіщення відзначається у неділю, 7 квітня, – дата незмінна з року в рік. Це свято у католиків припадає на 25 березня. Джерело.

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята

За церковними переказами, у цей день (25 березня, 7 квітня за новим стилем) Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість (звідси і назва свята – Благовіщення) про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу.

“Ангел, увійшовши до Неї, сказав: Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою; благословенна Ти між дружинами”, – так події цього свята описані апостолом Лукою. У руках архангел тримав білу лілію – символ чистоти й непоpoчності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.

Традиції свята Благовіщення

Благовіщення вважається жіночим святом, тому в цей день треба обов’язково піти на службу до церкви й помолитися до Пресвятої Богородиці про вдале заміжжя і щасливу долю. Цього дня було заведено відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів й святість помислів у таке світле свято.

На Благовіщення піст не такий строгий: вірянам можна їсти рибу, вживати в їжу олію і випити трохи червоного вина. На Благовіщення заведено ходить в церкву, дівчата моляться про заміжжя.

Як і в будь-яке інше велике церковне свято, не слід братися за тяжку роботу. Якщо на цей день, 7 квітня, запланована поїздка, краще її відкласти.

Під забороною – роботи на землі та підрізання дерев: вважається, що саме 7 квітня Господь благословляє все, й рослини починають зеленіти. Крім того, в Благовіщення не слід позичати або давати у борг – це може принести невдачу.

Є в це свято й жіночі заборони: 7 квітня не можна стригти та фарбувати волосся. Також не можна шити, в’язати й готувати до вечора.

Прикмети на Благовіщення

Зі святом пов’язано багато народних прикмет: цього дня не можна виконувати будь-яку домашню роботу.

Читайте також: Благовіщення Пресвятої Богородиці: що має зробити кожна жінка в цей день

“Навіть птиця гнізда не в’є цього дня” – казали українці. Вітер, іній і туман 7 квітня віщують неврожайний рік.

Якщо в цей день гроза – до теплого літа.

Сонячне чисте небо обіцяє часті грози влітку.

Не можна на Благовіщення надягати новий одяг – носитися не буде, швидко порветься.

Вважається, якщо на Благовіщення загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.

У цей день дівчата возщжили за птахами, уважно спостерігаючи за ними: якщо побачать горобця – до умиротворення; ворону – до смутку; голуба – до благодаті; ластівку – до успіху.

You cannot copy content of this page