fbpx

Благовіщення Пресвятої Богородиці: Як відзначати одне з найбільших християнських свят

День Благовіщення Пресвятої Богородиці — одночасно день духовної радості і свята дyші, звільнення від земних турбот і думки про вічне та світле.

Благовіщення як святкують — відвідують церкву, де слухають літургію. Після цього випускають птахів як символ свободи в пошуку Божественної церкви. Вірянам у цей день дозволено їсти рибу, морепродукти, вживати в їжу оливкову олію й пити вино.

Крім того, вважається, що Благовіщенська вода має цілющу силу, а щоб її вплив посилити, в колодязь опускали ікону з образом Богоматері.

Оскільки Благовіщення відзначається 7 квітня, то в 2018 році воно випадає на Страсну суботу, тобто на день напередодні Великодня, який у народі також називають Великою суботою. Цьогоріч 7 квітня — останній день великоднього посту.

Читайте також: 7 квітня Благовіщення: Що має зробити кожна жінка в цей день

За переказами, у цей день Ісус Христос пішов у пeкло, щоб забрати звідти всіх праведників. Крім того, це останній день, коли він перебував у тpyні. Страсна субота вважається одночасно днем ​​скорботи і радості, тому церква не вітає галасливі торжества, а закликає уважно стежити за кожним вимовленим словом.

У зв’язку з цим зіставленням Благовіщення 2018 слід провести у спокійній атмосфері, у колі близьких і рідних, відступитись від будь-якого роду гулянь. Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці 2018 слугуватиме найкращим часом для завершення приготувань до святкування Світлого Великодня.

Джерело.

You cannot copy content of this page