Близько 30 тисяч українців повертаються додому щодня. В ООН схвильовані ситуацією

Згідно з даними Державної прикордонної служби, 30 000 людей повертаються в Україну щодня. Серед тих, хто повернувся нещодавно, є жінки з дітьми та літні люди. Про це повідомляє Офіс управління ООН з координації гуманітарних питань.

“Ця значна цифра свідчить про те, що міграція назад в Україну може продовжувати зростати, що потенційно створить нові виклики для гуманітарної реакції, оскільки людям знадобиться підтримка, щоб реінтегруватися у свої громади або знайти відповідні приймаючі громади, якщо повернення до своїх домівок більше не є можливим”, — повідомили в ООН.

Бойові дії зосереджені у східних та південних областях України, завдаючи збитків і неймовірних втрат серед мирного населення. Офіс ООН з координації гуманітарних питань також повідомляв про ракетні обстріли в центральній і північній частині України. Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) заявила, що майже половина території України – потребує розмінування.

У своєму останньому екстреному оновленні ООН також повідомило, що на сході Донецької області загинули двоє гуманітарних працівників та п’ятеро їхніх родичів. Вони перебували в офісі “Карітас” у Маріуполі, коли по будівлю обстріляли.

Останні дані Агентства ООН у справах біженців, свідчать про те, що понад 4,7 мільйона людей виїхали з України через повномасштабне вторгнення росії. Ще сім мільйонів внутрішньо переміщені.