Чарівне слово «Досить»

Дефіцит часу, недоліки фігури, мало грошей, відсутність компетенцій, вид з вікна зовсім не для інстаграма … З усіх кутів на нас ллється постійний потік доказів того, що нам чогось не вистачає, ці штучно створені потреби, нав’язані стандарти і звичний образ думок не роблять нас щасливішими.

Днями я гортала книгу «Дари недосконалості» і натрапила на шматок тексту, якому місце тут. Той випадок, коли шкодуєш, що не сам це написав, але, знаєте, зараз мені досить того, що це написано.

Брено Браун пише: «Моя подруга Лінн Твіст написала неймовірну книгу під назвою« Душа грошей» (The Soul of Money). У ній Лінн розглядає міф про недостатність того, що у нас є. Вона пише: «Багато, та й я в тому числі, прокинувшись, насамперед думають:”Я не виспався”. Наступна думка: “Мені ні на що не вистачає часу”.

Ми заздалегідь вважаємо, що нам чогось не вистачає, неважливо, правда це чи ні. Ми проводимо велику частину життя, турбуючись про те, що нам чогось не вистачає. Ми недостатньо займаємося спортом. Ми недостатньо працюємо. Ми недостатньо отримуємо. У нас недостатньо влади. Нам не вистачає спонтанності. У нас занадто мало вихідних. І, звичайно, нам вічно не вистачає грошей.

Ми недостатньо худі, недостатньо розумні, привабливі або підтягнуті, освічені, успішні або заможні. Ми ще не встигаємо піднятися з ліжка і торкнутися ногами підлоги, а вже відчуваємо, що відстали, програли, не відповідаємо вимогам суспільства, і нам чогось не вистачає.

На той час, як ми лягаємо спати, наш мозок встигає скласти довгий і нудний перелік того, що ми не встигли зробити за цей день. Ми лягаємо в ліжко, навантажені цими думками, і прокидаємося з почуттям потреби. Те, що спочатку здається поспіхом або життєвими труднощами, врешті-решт виявляється даремно прожитим життям».

Читаючи цей абзац, я завжди приходжу до одного і того ж висновку: ми – нація (американці, але до нас, мені здається, це стосується тією ж мірою -А.Ч.), скучили по радості, тому що ми не вміємо відчувати щиру подяку

Лінн стверджує: щоб боротися з недостатністю, потрібно прагнути не до надлишку, а до достатку.

У кожного з нас є право зробити крок назад і відмовитися від думки про недостатність. Як тільки ми це зробимо, нам відкриється дивовижна правда: у нас все є. Під достатком я не маю на увазі певну кількість чогось.

Достаток – це не два кроки вперед від бідності і не крок до надлишку. Це не «в самий раз» і не «більш ніж достатньо». Це зовсім не показник. Це контекст, який створюємо ми самі.

Достаток живе всередині кожного з нас, і ми можемо визволити його назовні. Це свідомий, уважний, навмисний вибір того, що ми думаємо про обставини».

Мені надзвичайно подобається думати, що достаток – це контекст, який ми вільні вибирати собі самі. Я закріпила собі якірець на слові «недостатньо», тепер кожен раз, коли в моїй голові починають крутиться думки про те, що мені чогось не вистачає, я дивлюся на це по-іншому і вибираю заново.

Читайте також: Це Ваня. Його вбuв власний тато. А лікар знайшов у його руці записку …

Джерело.