Чого хотіти собі та чого бажати іншим?

Серед усіх речей, які можемо просити від життя, ми часто просимо якогось зла для інших, і то ще з такою легкістю, аж майже того не усвідомлюємо.

Ми бажаємо зла комусь, наприклад, злодію, що вкрав машину, коханцеві дружини, безлічі людей, які провинилися тим, що зробили щось погане (на наш погляд) або якось нас скривдили.

Чи не краще було би пробачити скоєне зло та залишити суд і покарання Богу?

Ірод обіцяє доньці Іродіади, яка сподобалася своїм танком, усе, чого та попросить, навіть і пів-царства. Уявляєте, якого багатства могла зажадати ця дівчина від старого правителя? Скільки добра могла зробити за допомогою цих грошей? А що ж вона просить? Голову праведника Йоана Хрестителя. Людини, єдиною провиною якої було говорити те, що думає, без страху, з переконанням. Людини миру, а не війни, яка зробила стільки добра.

Кожне свідчення про Бога має свій логічний наслідок — переслідування.

Для одних воно проявиться у затемненні життя та щоденному малому мучеництві, що виникатимуть із нерозуміння та погорди.

Для інших воно може набрати жорстокішої форми, як це сталося у випадку Предтечі. Пророк піддає сумніву владу цього світу, заважає можновладцям, розриває вже налагоджені зв’язки. Звісно ж, сильним світу цього не подобається голос, що нагадує їм про обов’язки, принципи, яким кожен мусить підпорядковуватися.

Ми також часто втрачаємо світло розуму та просимо Бога, щоби воздав іншим усім можливим злом. Замість цього ми повинні увійти в логіку миру, терпимості, прощення. Тому що тільки любов’ю можна збудувати зовнішній світ та наше внутрішнє життя.

Просімо Бога, нашого Отця, про силу жити як брати в цьому світі й свідчити про нашу християнську віру.

Читайте також:8 причин молитися вранці

За матеріалами видання: CREDO