fbpx

Чого категорично не можна робити жінкам в свято Трійці, щоб вберегти себе і рідних від негараздів

День Святої Трійці святкується щорічно на 50 день після Великодня, в 2019 році Трійця або П’ятидесятниця припадає на 16 червня. Саме на 50 день після Великодня з небес зійшов Дух Святий до апостолів – учнів Христа. Трійця – уособлення триєдності Господа Бога: Бог-Отець, Бог-Син, Бог-Дух Святий.

Трійця – це велике свято, одне з 12 головних за річним церковним календарем, в цей день проходять красиві пишні богослужіння в храмах. Які прикмети і традиції існують в народі на Трійцю. Джерело

Будинки і церкви на Трійцю прикрашають всілякої зеленню – гілочками дерев, чагарників, польовими квітами і травами, скошеною травою, розподіляють їх по кутах будинку, розстеляють килимом на підлозі. В цьому є особливий сенс, зелений колір – уособлення життєдайної і відновлює сили Святого Духа.

Будь-яка рослина на Трійцю наділяється цілющими властивостями, тому ті рослини, якими прикрашали будинок в свято не можна викидати, можна залишити біля ікон, а решта спалити.

У церквах проходять пишні красиві богослужіння, священнослужителі одягаються в урочисті шати в біло-золотих тонах.

Після відвідин урочистої церковної служби люди розходилися по домівках і готували святкові частування, традиційно на столі були страви з риби, м’яса, сиру, овочів і зелені, млинці, пироги з овочами, на чільному місці завжди був коровай. Сім’я обов’язково збиралася на святковий обід всією сім’єю.

Дівчата на Трійцю традиційно плели вінки, пускали їх в воду і вoрoжuлu на судженого.

Щоб вдало вийти заміж, незаміжні дівчата шматочок святкового пирога на Трійцю ховали в затишному місці – для «залучення» жениха.

Читайте також: Трійця 2019: як святкуватимуть і скільки відпочиватимуть українці

Що не можна робити на Трійцю

Здавна бoялися ходити в ліс і купатися у водоймах у цей день, вважали, що русалки можуть потягти.

Заборона на будь-який вид праці, крім приготування їжі і святкових частувань.

Вважалося поганою прикметою вінчатися на Трійцю, в народі вважалося, що в шлюбі завжди буде присутній хтось третій.

На Трійцю не можна сваритися, відчувати будь-які негативні емоції, можна ходити на цвuнтaр – для цього виділений спеціальний пoминaльний день – субота напередодні Трійці.

You cannot copy content of this page