Чого ніколи не можна робити в перший день у новому колективі

Перші дні роботи в новій компанії – одні з найважчих. При цьому дуже хочеться нічого не зіпсувати і як можна швидше і безболісніше влитися в колектив. Work.ua говорить про те, чого не варто робити на новому місці, щоб залишитися в компанії надовго.

Не ставте під сумнів чинні правила
Отже, ви прийшли на роботу в нову компанію і не розумієте, чому всі звернення до колег – тільки через спеціальну програму. У вас закипає жага знань або справедливості (вибирайте по собі), і ви раз у раз продумуєте повстання. Зупиніться.

Не потрібно в перші ж дні починати бунт і оспорювання сформованих традицій і правил. Напевно вони виникли не просто тому, що одного разу хтось так захотів. У більшості навіть найдурніших приписів є сенс та історія. У ваших же інтересах цю історію дізнатися і зрозуміти. Якщо сумніви залишаються – запишіть їх собі в блокнотик. Поділіться своїми міркуваннями з відповідальними, коли грунтовно увіллєтеся в колектив. Інакше ви просто ризикуєте бути незрозумілим і відкинутим.

Не з’ясовуйте відносини з колегами
Не те щоб ми радили вам мовчати і не висовуватися, але точно не рекомендуємо вести себе занадто агресивно. Якщо вам хтось неприємний, не вступайте в різкі суперечки і з’ясування відносин. Так ви покажете себе нестриманим і конфліктною людиною.

Інша справа – якщо ви проявите себе справжнім фахівцем, здатним приймати зважені рішення і триматися подалі від корпоративних воєн. Будьте привітні і постарайтеся подружитися з колегами, адже вас ще чекає безліч випробувань.

Не звільняйтеся
Історія знає випадки, коли люди звільнялися з нової роботи буквально в перший же день. Іноді це зважене рішення, яке є єдиним виходом із ситуації. Наприклад, умови роботи абсолютно не відповідають заявленим або загрожують вашому житті або здоров’ю.

Але давайте відштовхуватися від ситуації, що вам просто щось не сподобалося. Колеги, колір шпалер в кабінеті, знову-таки правила, жорсткі крісла. В такому разі не піддавайтеся емоціям і зберігайте холодний розум. Дайте собі час на адаптацію. Якщо ви будете почувати себе так само дискомфортно і після випробувального терміну, тоді і приймете рішення. Інакше раптом ви приймете “акліматизацію” за серйозний недолік і позбавите себе можливості працювати і розвиватися в хорошому колективі з-за короткого страху і збентеження.