Чому 10 квітня не можна лаятися, гуляти біля води і яку квітку треба знайти, щоб мати здоров’я

Сьогодні, 10 квітня, згадують Іларіона Нового. Іларіон Новий жив у VIII столітті, він вірою і правдою служив Богу. У результаті праведних вчинків, він став преподобним ігуменом Пеликитским.

Зазвичай до цього часу вже теплішало, і сніг танув. Слов’яни вірили, що, як тільки зацвітає мати-й-мачуха, Степанів вінок втрачає свою силу – його ще 15 серпня плели члени сім’ї всі разом. І зазвичай такий вінок використовували для лікування хвоpоб як обеpіг і талісман. З вінка висмикували рослини і заварювали чай. Будинок в цей час наповнювався ароматом, який також вважали цілющим.

10 квітня також рвали мати-й-мачуху, готували на її основі різні зілля. З неї варили різні відвари для лікування безлічі хвороб.

Також вважалося, що мати-й-мачуха “протегує” сиротам і допомагає їм подолати самотність. Була легенда, присвячена цій квітці. Так, була дочка у однієї жінки, і мати її дуже любила. Але дівчинка помepла, а з материнської любові з’явилася квітка, яка однією стороною листа прикривала мoгилy дівчинки. Але була у цієї жінки ще й пасербиця, яку вона не любила. Саме тому, інша сторона листа є більш жорсткою.

Читайте також: Світлий Великодній тиждень: чого не можна робити в ці дні

Вважалося, що 10 квітня обов’язково потрібно почистити ставок, попередньо перехpeстившись, щоб водяний у вир не забрав. Також 10 квітня біля ставка в жодному разі не можна було сваритися і лаятися.

Народні прикмети на 10 квітня:

Чується глухий і тривалий грім – буде багато дощів в найближчі тижні

Сороки сидять 10 квітня на верхівках дерев – холод скоро закінчиться

Дощ у цей день – прикмета того, що буде хороший урожай.

Чайки ввечері кричать – влітку буде посуха. Якщо вони співають протяжно, то на наступний день можна очікувати ясної погоди

Туман та іній вранці 10 квітня віщують багатий урожай фруктів, овочів і злаків

Чайки літають низько – чекай посухи.

Джерело.