Чому 12 квітня не варто виходити на вулицю і навіть дивитися у вікно, а краще вдома поїсти печива

У церкві 12 квітня відзначали день Святого Іоанна і на честь цього випікали спеціальне обрядове печивщ, яке називалися драбинками. Кожне таке печиво віддавали члену сім’ї – вважалося, що якщо з’їси його, то будеш здоровим весь рік. У майбутньому житті людина, котра з’їла “драбинку”, зможе зійти на небо і потрапити в рай.

Говорили, що саме в цей день починав скаженіти дoмoвик – він не впізнавав мешканців свого будинку і бешкетував. Вважалося, що краще не виходити у двір без особливої необхідності, щоб не попастися дoмoвoму на очі. У цей час домовик змінює шкiру на нову, або одружується на вiдьмі. Цим і пояснювали його неспокійну поведінку.

12 квітня слов’яни намагалися загнати в хлів всю худобу, замкнути її там, відправитися додому і навіть не виглядати у вікна, не кажучи вже про те, щоб вийти на вулицю.

Говорили, що дoмoвик 12 квітня бешкетує до перших півнів, тому не виходили нікуди й очікували світанку. В інші ж дні дoмoвика не боялися і, навпаки, вважали його членом родини, оскільки він завжди допомагав добрим людям, а от ледарів не любив. Вірили в те, що дoмoвик захищає інтереси сім’ї.

Однак дoмoвик, якщо його не вшановували, міг і пустувати. Особливо це стосувалося 12 квітня. Так, він міг наслати хвоpoбу на домашню худобу або заважати спати вночі.

Читайте також: 10 гріхів, які ви робите щодня, навіть не підозрюючи про це

Народні прикмети на 12 квітня:

Кульбаби цвітуть – літо буде коротким

Птахи 12 квітня споруджують гнізда на південній стороні дерев або будинків – чекай прохолодного літа

Багато дощів у квітні – прикмета, що влітку можна буде зібрати багато грибів

Бджоли почали вилітати з вуликів – весна настала, і погода в цей час буде теплою

Бики й корови задирають голови вгору, сплять вдень і майже не п’ють – прикмета до того, що скоро буде дощ

Якщо кінь п’є багато – буде дощ, а якщо до води практично не торкається, то погода найближчим часом буде ясною

Гуси летять високо – буде багато дощів навесні і влітку.

Джерело.