Чому 18 січня потрібно постувати і що це означає

Святвечір перед Хрещенням – знакова подія в церковному календарі, що готують православного до великого свята Хрещення Господня. Правила дотримання одноденного посту призначені для того, щоб кожна віруюча людина пройшла необхідну підготовку до урочистого дня. Традиція постувати 18 січня є особливою формою відмови, загартовує дух і веде до спасіння душі. Джерело

Водохресний піст в 2020 році

У Водохресний Святвечір обов’язково проходить суворий піст – їсти заборонено навіть рибу. Святковий стіл прикрашає тільки кутя (традиційна страва з пшениці, меду і сушених фруктів). Заборонено все до моменту, як закінчиться святкова служба – до ранку 19 січня. Важливо відзначити, що за церковними традиціями до першого прийому їжі необхідно випити хрещену воду.

У 2020 році Навечір’я припадає на суботу, тому постиувати можна за полегшеним варіантом: їсти можна не один раз, а кілька разів. Перший раз перекусити дозволено після літургії, а другий раз, як тільки освятять воду.

Чому важливо постити 18 січня: думка священиків

У сучасному світі часто можна зустріти нехтування Водохресним постом. Таке ставлення в корені неправильне, оскільки православний повинен в першу чергу думати про свою душу, а не про плоть. Віруючі люди за допомогою поста підносять свою віру, тим більше що стриманість не здатна зашкодити здоровій людині, якщо дотримуватися всіх правил і настанов.

Якщо протипоказання все ж є, від посту слід відмовитися, це не забороняється церквою. Якщо за станом здоров’я або матеріального достатку ви не в силах дотримуватися обов’язкових правил посту, необхідно утриматися від мирських розваг, лайливих слів, поганих вчинків і бажань.

Одноденний піст перед Хрещенням – це час, який необхідно провести з користю. Коли ми зрікаємось всієї земної і суєтного, ми знімаємо зісвоєї душі темну завісу і відкриваємо шлях, що сприяє єднанню з Господом.

Читайте також: 18 січня – Водохресний Святвечір: чого не можна робити, щоб не притягти з дім злидні та проблеми

Піст не можна назвати голодуванням, яким карають за погані вчинки. Стриманість у їжі знаходить значимість в сукупності з духовними вправами – покаянням, позбавленням від пороків і слабкостей через молитви. Священнослужителі кажуть про піст як про можливість лікування обтяженої болем душі, яка загрузла в мирських гріхах.

Водохресний піст, як і інші пости, призначений для очищення душі через ревні молитви. Духовне утримання стоїть нарівні з тілесним, але підноситься над ним. Якщо ви повністю віддасте першому, Всевишній дасть потрібні сили для подолання другого.