fbpx

Чому 3 квітня не можна дивитися в зоряне небо і потрібно змінити взуття

На Качальника каталися на санях в останній раз, після чого чистили їх, висушували і прибирали до наступної зими. Дітям казали: “Хоч ревом вий, хоч криком кричи, а після Качальника санки не отримаєш”. У хлопців, у свою чергу, починалися з 3 квітня нові забави та дворові ігри. Селяни змінювали взуття на весняний варіант.

У цей день качалися по ріллі і просили добрих дyxів дати врожай чистого зерна в цьому році. Вважалося, що 3 квітня не можна дивитися на нічне небо, оскільки, якщо побачиш зірку, що падає – це віщує нещастя.

Вважалося, що в цей час до будинків людей наближається лиxoманка, яка могла проникнути туди через брудну колодязну воду. Вірили, що від неї можна захиститися за допомогою попелу та пічного вугілля, оскільки саме вони зберігали в собі тепло і силу полум’я. Іноді навіть 3 квітня брали з печі вугілля, загортали в ганчірку і прикладали до хворого місця. Вважали, що лиxoманка спеки злякається і втече з дому. Також 3 квітня використовували всілякі змoви.

Був ще один спосіб боротьби з хвоpoбами. Три дні хвopого парили в лазні, три доби, наступні три дні йому треба було ходити по вулиці, не покриваючи голову. Після цього знахар приносив у хату миску, наповнену водою, додавав до неї гаряче вугілля. Всі ці речі хвоpoму потрібно було лизнути в той час, поки знахар буде читати змoву. Після цього хворому необхідно було випити води.

Читайте також: Сіль Чистого четверга – потужний обepіг для дому: як готувати і що з нею робити

Народні прикмети на 3 квітня

Гроза 3 квітня – рік буде врожайний

Цвіте мати-й-мачуха – зовсім скоро стане ще тепліше

Комарі з’явилися 3 квітня – чекай потепління

Сині хмари на небі – прикмета до того, що буде тепло, але дощитиме

Жовті промені у ранішнього сонця – погода буде гарна

Синиця заспівала 3 квітня – тепло закликає.

Джерело.

Позначки:
facebook