fbpx
Новини

Чому білоруси нічого не роблять, коли їх втягують у війну з Україною

Це питання ставили напевно всі українці від часу масштабних (для Білорусі) протестів після сфальсифікованих режимом Лукашенка президентських виборів у серпні 2020 року.

За словами директора Інституту світової політики Євгена Магди, багато людей, які є опонентами Лукашенка, або перебувають за межами Білорусі, або сидять у в’язниці чи мертві. Разом із цим можливе вторгнення ЗС Білорусі на територію України може витягнути білорусів з ілюзії зони комфорту, і буде означати, що білоруський суверенітет як такий завершився.

Євген Магда зауважує, що Лукашенко вже є соратником воєнного злочинця Путіна. В Україні ніхто не забуде, що з Білорусі по нам летять ракети та вилітають бойові літаки. Білорусь є фактично тиловою базою російської агресії проти України. Але, якщо білоруські війська перейдуть кордон, це змінить відносини між нашими країнами на десятиліття.

По-перше, за 30 років дипломатичних відносин між Білоруссю і Україною ніколи не було суперечностей, які не можна було вирішити.

По-друге, за 30 років своєї незалежності білоруська армія ніколи не воювала. Натомість українська армія показала, що спроможна воювати і робити багато речей в ефективний спосіб.

По-третє, Лукашенко сам перетворив Білорусь на заручницю Росію. Тепер він змушений заявляти, що вони з Росією єдине ціле. Насправді ж у Росії є очевидний дефіцит живої сили, який вона намагатиметься виправити за рахунок Білорусі.

“Українці в сортах загарбників не розбираються. Вони їх будуть знищувати достатньо послідовно. А далі – це вже вибір самих білорусів. Україна вже виграла понад три тижні часу. А білоруські військові мали можливість подивитися, чим є воєнні дії в Україні, і чим це може закінчитися. Риторика Лукашенка – це прагнення все-таки ухилитися від предметних бойових дій. Він небезпідставно підозрює, що його дії можуть спричинити внутрішні перетворення в Білорусі”, – каже Євген Магда.

Михайло Самусь підсумовує, що Білорусь може стати початком кінця Російської імперії, бо білоруси нещодавно піднімали протести, і вони були дуже масовими, хоча й не переходили мирну межу. Зараз є шанс, коли білоруські протести відновляться, але вже на іншому рівні, і з українською допомогою вони можуть знести Лукашенка, а далі перекинутися і на територію РФ.

You cannot copy content of this page