fbpx

Чому на Благовіщення випускають в небо птахів

Вражаюче, на які глибокі роздуми може спонукати нас свято Благовіщення, в умовах самоізоляції і карантину. Є час оцінити, а що таке свобода? Чому саме свято Благовіщення народ чітко пов’язував з темою свободи? Причому, пов’язував так життєстверджуюче і радісно?

Слово “Благовіщення” колись у свідомості  людини було не просто радісним, воно містило в собі такі почуття, як радість, набуття надії, відродження до життя, отримання свободи. Благовіщення настільки сподобалось народу, що в честь свята складалися вірші, прислів’я, легенди. Благовіщення за значимістю порівнювали з Різдвом і Великоднем – “три рази на рік сонце грає – на Різдво, Благовіщення і Великдень”.

Не випадково свято Благовіщення Пресвятої Богородиці пов’язане з весною. У святковий день не прийнято було працювати, говорили: “на Благовіщення дівчина косу не плете, а пташка гнізда не в’є”. З птахами пов’язаний і красивий звичай свята.

На Благовіщення птахів випускали на волю. При цьому загадуючи бажання, і вірили, що птахи піднімуться високо в небо і донесуть перші звістку до Бога. Ця традиція залишилась і в наш час, після служби в деяких храмах священики випускають голубів в небо. Також  в честь свята звільняли і боржників, які були позбавлені волі.

“Благовіщення”: маючи в своєму складі два кореня “блага” і “звістка”. Так ось, спеціальним словом “Благовіщення” називалася особлива блага вість – звістка, яку приніс Діві Марії архангел Гавриїл.

Християни всього світу кожен день не раз повторюють слова цієї благої вісті. Православні в молитві “Богородиця, Діво радуйся!”, Католики – в Ave Maria ( “Радуйся, Маріє”). Почуття радості – ключове Благовіщенням. Архангел Гавриїл, звіщаючи Діві Марії про народження у Неї Богонемовля, приніс звістку не просто про зачаття Христа, тобто Спасителя, але звістка про Втілення Бога в людському єстві.

І в день Благовіщення ми святкуємо диво і таємницю цієї події! І в молитвах дня свята Благовіщення так часто звучить “радуйся”, що всі відчувають себе окриленими. Так що крилаті не тільки птахи. Не тільки ангели. Крилата радість, крилата наша надія. Крилата і радісна блага вість про те, що в наш світ приходить Спаситель, що дарує людям свободу, найвищу з усіх свобод.

Кажуть, у цей день треба просити прощення. тА все про що ви просите, може бути вислухане Богородицею!

Зі святом!

Фото pixabay.com

You cannot copy content of this page