Чому на Різдво кожному потрібно відвідати хресних батьків і правильно принести кутю

Вважається доброю прикметою, що обіцяє удачу і благополуччя в новому році, заглянути до хресних батьків у гості на Різдво і віднести дари до святкової вечері.

Пропонуємо відродити цю прекрасну традицію і відвідати своїх хресних, особливо якщо вони живуть неподалік. А ми підкажемо, як правильно провести цей різдвяний обряд, який покликаний принести щастя і благополуччя вам і вашим близьким.

Приходити в гості з порожніми руками не прийнято. Тому потрібно обов’язково принести з собою кутю, яку повинні покуштувати всі, хто сидить за столом, незалежно від їх віку та добробуту. В основі цього обряду, коли хрещеники і хресні діляться один з одним частуванням – християнське милосердя, співчуття і взаємодопомога.

Коли передаєте кутю хрещеним в руки обов’язково скажіть «Добрий вечір, Святий Вечір! Батько з мамкою вечерю вам передали».

Подавати кутю прийнято в глиняному посуді, але нести (або везти) її в громіздкій і тендітному посуді здалеку буває незручно. Незважаючи на це не потрібно складати її в порційні пластикові контейнери. Навіть якщо вони зроблені з харчового пластику хорошої якості, їх енергетика абсолютно не підходить для святкового частування.

Тому краще помістити кутю в звичайну скляну банку з кришкою. При цьому не наповнюйте її до краю, щоб пластик не торкався страви, а відразу ж як прийдете в будинок, приберіть кришку.

Читайте також: Молитва, яку слід прочитати кожному у Святий вечір

До слова, останнім часом стало модно готувати кутю на Різдво з рису – це в корені невірно. Справжня православна різдвяна кутя готується виключно з пшеничних зерен. А рисова подається на поминки. Щоб страва вийшла смачною і ароматною, щедро додайте в неї мед, мак, родзинки або інші улюблені вашими домашніми сухофрукти.

Обов’язково розучіть з дітьми до свята різдвяні колядки та щедрівки, які ви заспіваєте всі разом за святковим столом – це може також стати чудовою сімейною традицією. Щасливого Різдва!